Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi Gaziantep’te Gerçekleşti || Öz İplik İş Sendikası Öz İplik İş Sendikası

Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi Gaziantep’te Gerçekleşti


Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi Gaziantep’te Genel Başkanımız Rafi AY’ın katılımlarıyla gerçekleşti.


Sendikamız tarafından düzenlenen “Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi” 29 Şubat 2020 tarihinde Gaziantep’te gerçekleşti.

Eğitime Genel Başkanımız Rafi AY, Genel Sekreterimiz Samet Ceylan, Gaziantep Şube Başkanımız Mehmet Kaplan, Gaziantep Şube Yönetimimiz, Avukatımız Enes Zararsız, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu ve Gaziantep’te örgütlü olduğumuz işyerlerinden işyeri baş temsilcilerimiz ve temsilcilerimiz katıldı.

Eğitimin açılıında Genel Başkanımız Rafi AY bir açılış konuşması gerçekleştirerek konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

‘Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimlerimizin sonuncusunu Gaziantep’te gerçekleştiriyoruz. 2009 senesinde temellerini attığımız bu eğitimleri, bir ilk olarak sendikamızda 2019 senesi itibarıyla gerçekleştirdik. 2009 senesinde 15 bin üyemiz var iken 2019 senesinde 35 bin üyemiz oldu, hızla büyüyoruz. Tabii ki bu büyümede hepimizin emeği ve olaylara doğru yönden bakabilmenin etkisi var. Gaziantep zor bir coğrafya, özellikle de sendikacılar için. Biz sendikacılar olarak vazgeçmeyeceğiz çünkü sendikanın önemi en çok zor zamanlarda ortaya çıkıyor. Emekçiler, sendikalarına en çok zor zamanlarda ihtiyaç duyuyor. Bizler daima zorluklara karşı güçlü ve açık yürekli olacağız. Gaziantep için elimizden geleni yapacağız, bizim için çok önemli bir yer. Biz bugün Öz İplik İş Sendikası olarak kuruluşumuzun temellerinin atıldığı yerdeyiz. 1978’de yürekli 7 tekstil emekçisinin kurduğu sendikayı özverilerimizle 35 bin üyeye yükselttik. Bizim sendikamızın en büyük farklılıklarından biri de yönetiminin tamamen sahadan gelmiş olmasıdır. Hepimiz, pamuğun kokusunu almış, buharını solumuş insanlarız. Bugün burada bir aradaysak, bu Öz İplik İş Sendikası’nın başarısıdır. Ne olursa olsun birlikteyiz.’

Avukatımız Enes Zararsız “Sendikalar ve İş Kanunu” üzerine sunum yaparak baştemsilci ve temsilcilerimizi kanunlar açısından bilgilendirdi. Zararsız’ın gerçekleştirmiş olduğu sunum katılımcılar tarafından büyük ilgiyle takip edildi.

Uluslararası İlişkiler Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu Uluslararası Sendikal Hareket üzerine sunum yaparak sendikamızın uluslararası faaliyetleri hakkında bilgiler vererek sendikamızın üye olduğu uluslararası federasyonlar ve örgütlü işyerlerimizin üretim yaptığı markalar çerçevesinde yapılan çalışmaları aktardı.

Eğitim çalışmaları toplu fotoğraf çekimlerinin ardından son buldu.

Habere ait görseller

Yücetepe Mahallesi Akdeniz Caddesi No:19 Çankaya / ANKARA

Tel: +90 312 232 06 07 (Pbx) Fax: +90 312 231 99 95

wwww.oziplikis.org.tr e-mail : oziplikis@oziplikis.org.tr

SENDİKAMIZ ÜYESİDİR