HABER 15  TEMMUZ  2017

Konfederasyonumuz Hak-İş’ten 15 Temmuz Anma Etkinliği

Konfederasyonumuz HAK-İŞ “15 Temmuz Türkiye’yi İşgal ve Hain Darbe Girişiminin” 1. Yıldönümünde 15 Temmuz bilincini diri tutmak, Türkiye’yi işgal ve darbe girişimini unutmamak ve unutturmamak amacıyla bir anma etkinliği düzenledi.

14 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleşen etkinlik, HAK-İŞ Genel Merkezi önünde toplanan yaklaşık 2 bin kişilik HAK-İŞ heyeti ellerinde Türk bayrakları ile Kızılay Güvenpark’a doğru harekete geçmesiyle başladı.

Anma etkinliğine Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Hak-İş Yönetim Kurulu, Hak-İş'e bağlı sendikaların başkan ve yöneticilerinin yanı sıra 15 Temmuz gazilerimiz ve şehitlerimizin aileleri ile bağlı sendikaların üyeleri yoğun katılım gösterdi.

Öz İplik-İş Sendikası olarak da Genel Başkanımız Murat İnanç'ın başkanlığında katılım sağladık.

HAK-İŞ’in “15 Temmuz İhanetini Unutmayacağız – Şehitlerimizi Rahmet ve Minnetle Anıyoruz” pankartı eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüş sırasında “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “HAK-İŞ Burada Hainler Nerede” sloganları atıldı, “Millet Darbecilere Darbeyi Vurdu”, “Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz” pankartları taşındı.

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, yürüyüşün ardından Kızılay’da toplanan HAK-İŞ üyelerinin bulunduğu yoğun kalabalıkta bir konuşma yaptı.

http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=1720

FOTOĞRAFLAR