HABER 6  EKİM  2017

"...görmezden gelenler “teröristlere” sahip çıkarak ihanette yeni bir çığır açtılar."

Genel Başkanımız Murat İnanç, Güvenlik güçlerinin canlı bomba şüphesi olan teröristleri gözaltına aldığı anın fotoğraflarını paylaşan CHP'li Mehmet Bekaroğlu’nun, yaşananları "rezalet" şeklinde yorumlamasına ilişkin olarak şu açıklamalarda bulundu.

“DHKP-C'li teröristlerce Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın makamında şehit edilmesine susanlar,  masum öğretmenler,  siviller, işçilerin terör kurşunlarına hedef olmasına tepki göstermeyenler, canavarca katledilen Yasin Börü ve arkadaşları için içi yanmayanlar, Eren Bülbül yavrumuzun şehit edilmesini görmezden gelenler  “teröristlere” sahip çıkarak ihanette yeni bir çığır açtılar.  Bu insanlar akıl tutulması mı yaşıyorlar. Bu paylaşımı yaparken vicdan ve akıllarını kiraya mı verdiler acaba?

Güvenlik güçlerimizin, terör saldırısı hazırlığında bulunan bu hain-kalleş insanların tedbir amaçlı kıyafetlerin çıkarttırmış olması, nasıl “insanlık suçu” olarak yorumlanabilir. O teröristlerin, masum insanların hayatlarına kastetme teşebbüsünde olmaları insanlık suçu değil, yakalanma şekilleri mi insanlık suçudur..

Bu zihniyeti taşıyan, milletin vekiliyim diyen siyasileri akl-ı selim düşünmeye ve davranmaya davet ediyoruz. Biz emek mücadelesinde yer alanlar olarak, her türlü demokratikleşme çabasına,  barışı sağlama, koruma ve geliştirmeye yönelik çalışmalara destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz.”