HABER 12  EKİM  2017

Dijital dönüşümün Türkiye’deki önemli aktörleri Ankara’da buluştu

Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin “Dijital Dönüşüm” başlığıyla düzenlendiği zirve 11 Ekim 2017 tarihinde Mariott Otelde gerçekleşti.

Dijital girişimcilik ve Türkiye’nin dijitalleşmedeki geleceğinin masaya yatırıldığı toplantıya Uluslararası İlişkiler Uzmanımız Fulya Pınar Özcan katıldı.

“Dijital Dönüşüm Zirvesi” kamu ve özel sektöre yön gösterecek yaklaşımları konu aldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji ve Milli Eğitim Bakanlıklarından önemli isimlerin katıldığı zirvede Yeni Nesil Dijital Girişim Ekonomisi ve Türkiye’nin dijitalleşmedeki geleceği ele alındı.

“Dijital Dönüşüm 5N1K, Akıllı Şehirler, Akıllı Üretim Akıllı Fabrikalar, Dijital Toplum” başlıklarında gerçekleşen zirveye, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Türksat AŞ Genel Müdür Cenk Şen, Havelsan AŞ Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, YEGM Genel Müdürü Oğuz Can, GE İnovasyon Merkezi Lideri Ussal Şahbaz, Kamu Bilişimcileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. İzzet Gökhan Özbilgin, AK Parti Genel Başkanı Yardımcıları Çiğdem Karaaslan ile Hamza Dağ, Kent Konseyi Başkanı Seyfi Saltoğlu, ASO Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir, ATO Başkanı Gürsel Baran konuşmacı olarak katıldı. Zirvede, dijital dönüşümü başarı ile gerçekleştiren isimlere de ödüller verildi.

ASİAD Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu, zirve ile ilgili olarak, “2020’ye kadar dünya ekonomisinin yüzde 25’inin dijital olması bekleniyor. Ankara, ülkemizin teknolojik üssü; dijital dönüşümün de başkenti olmaya hazır” dedi.

Dijital Dönüşümün önemi, başarı hikayeleri ve yol gösterici yaklaşımların ele alındığı zirvede sanayicilerin rekabet gücünün arttırılması , ülke uygulamaları, düzenlemeler, teşvikler gibi konular ele alındı.

FOTOĞRAFLAR