HABER 24  EKİM  2017

“Kudüs İçin Hep Birlikte” Konferansına Katıldık

HAK-İŞ ve Memur-Sen tarafından “Kudüs İçin Hep Birlikte” konulu II. Uluslararası Sendikalar ve Mesleki Örgütler Konferansı gerçekleştirildi.

23-24 Ekim 2017 tarihlerinde Kaya İstanbul Fairy&Convention Hotel’de gerçekleşen konferansa HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin, HAK-İŞ Onursal Başkanı ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan, Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği Genel Sekreteri Muhammed Al-Attar, Hak-İş yönetim kurulu üyeleri, bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri ile çok sayıda davetli katılarak, yoğun bir ilgi gösterdiler.

Toplantıya İstanbul İl Başkanımız İsmail Demirkoparan ve İl Muhasibi İbrahim Yıldız katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan konferansta, 50’ye yakın ülkeden gelen misafir heyet başkanları selamlama konuşması yaptı.

Konferansta konuşan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, “Bugüne kadar Filistin ve Kudüs için yapılan tüm çalışmaları, bu yolda verilen mücadeleyi, yüzyılı aşkın bir süredir devam eden bütün çabaları teşekkür, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=1840

FOTOĞRAFLAR