HABER 20  ARALIK  2017

Hak-İş Iv. Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödül Törenine Yoğun İlgi

“Emeğe Saygı” temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödül Töreni 20 Aralık 2017 tarihinde Ankara'da gerçekleşti.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkılarıyla bu yıl altıncısını gerçekleştirdiği “Emeğe Saygı” temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödül Töreni 20 Aralık 2017 tarihinde Ankara Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleşti.

“Emek Saygı” temalı HAK-İŞ 6’ncı Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda ödüle layık görülen eser sahipleri ödülleriyle buluştu. 124 ülkeden 5 bin 404 filmin başvuru yaptığı yarışmada 11 kategoride ödül verildi.

Ödül törenine Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Yönetim Kurulu Üyeleri, HAK-İŞ’E bağlı sendikaların başkan ve yönetim kurulu üyeleri, milletvekilleri, siyasiler, kamu kurum ve kuruluşlarından, sivil toplum örgütlerinden temsilciler, yurt içi ve yurtdışından sinema sektörüne emek veren sanatçı, yönetmen ve yapımcılar ile basın emekçileri yoğun katılım sağladı. Sendikamızdan ise ödül törenine Basın Danışmanımız Didem Boztaş katıldı.

Resepsiyonla başlayan ödül töreninin, saygı duruşu ve istiklal marşı açılışı yapıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Halk Dansları topluluğunun, dans gösterisinin ardından kısa film yarışmasına ilişkin “emeğe saygı” temalı tanıtım filmi gösterildi.

Protokol konuşmaları bölümünde, Prof. Dr. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkanı Mustafa Toruntay, HAK-İŞ Kültür Sanat Komite Başkanı Birsen Çiçek Odabaşı açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Konuşmaların ardından 11 ayrı kategoride ödüle layık görülen katılımcılara ödülleri takdim edildi.

Ödül töreni toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

http://www.hakis.org.tr/

FOTOĞRAFLAR