HABER 25  OCAK  2018

HİZMET-İŞ Sendikasının 40. Kuruluş Yıldönümü Etkinliğine Katıldık

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’e bağlı Hizmet-İş Sendikası 40. Kuruluş yıldönümünü görkemli bir organizasyonla kutladı. 

23 Ocak 2018 tarihinde Hilton Garden Inn Ankara Gimat Otel’de gerçekleşen kuruluş yıldönümü etkinliğine; Bakanlar, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, HAK-İŞ ve bağlı sendikaların başkan, yönetim kurulu üyeleri ve uzmanları, kadın komitesi başkan ve üyeleri, siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, basın mensupları ve Hizmet-İş Sendikası teşkilatı  ile  28 ayrı  ülkeden de  sendikacı konuklar yoğun katılım sağladı.

Etkinliğe Genel Başkanımız Murat İNANÇ, Genel Mali Sekreterimiz Engin Doğan ve Basın Danışmanımız Didem Boztaş katıldı.

Etkinlikler kapsamında, 40. Yıl vesilesiyle gala yemeği verildi. Gala yemeği, Kültür Bakanlığı Halk Dansları Topluluğu gösterisi ile başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından şehitlerimiz, ülkemiz için ve TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin başlattığı Zeytin Dalı Harekatı için  Afrin'de bulunan askerlerimize manen destek amaçlı Kur’an Tilaveti okundu ve dua edildi.

Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, konuşmasında, “Sendikal tarihte, 40 yıllık alın teri, hak ve emek mücadelesinde oldukça anlamlı 40. sayfamızı açıyoruz. Bu sayfada, medeniyet emekçilerinin 40 yıllık inançlı, onurlu, iradeli, kararlı ve bir o kadar da koca yürekli mücadelesi var. 40 yıl önce, Adıyaman’ın soğuk kış gününde, yani 24 Ocak 1979’da toprağa atılan tohum, dönemin her canlıya buz tutturan soğuğuna rağmen donmadı, çürümedi.  Çatladı, gövdeye durdu, alın teri ve emekle sulandı, ulu bir çınar oldu.  40 yıl sonra yani bugün; Basiret, dirayet ve ferasetli ellerde Türkiye’nin en büyük sendikası oldu” dedi.

Detaylar; http://www.hizmet-is.org.tr/v2/arsiv.asp?Id=5983&bl=-1&kt=undefined

FOTOĞRAFLAR