HABER 23  MART  2018

Tokat İl Başkanlığımızın Törenle Açılışını Gerçekleştirdik

Öz İplik-İş Sendikası Tokat İl Başkanlığı Açıldı

Tokat’ta faaliyet gösteren ve birçok ünlü markaya üretim yapan CRS Denim Tokat Giyim San.TİC. A.Ş. örgütlenmesinin ardından Tokat İl Başkanlığımızı törenle açtık.

23 Mart 2018 tarihinde gerçekleşen açılış törenine; Genel Başkanımız Murat İnanç, Genel Sekreter Rafi Ay, Genel Mali Sekreter Engin Doğan, Genel Teşkilatlanma Sekreteri Muzaffer Birdoğan, Çerkezköy İl Başkanı Samet Ceylan, CRS Denim işyeri baştemsilcisi İsmail Adıgüzel, işyeri temsilcileri Selim Ulaşlı, Özlem Durgut, Dilek Boran, Çorlu/Sateks İşyeri Baştemsilcisi Ercan Akkaya, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri, çeşitli stk’ların temsilcileri, Tokat firmalarının önde gelen isimleri ve sendika üyesi CRS Denim işçileri katıldı.

İl Başkanlığımızın açılış kurdelası Genel Başkanımız Murat İnanç ve İbrahim Yurtbay tarafından dualar eşliğinde kesildi.

Açılışın ardından il başkanlığında  işçilerle bir araya gelen Genel Başkanımız Murat İnanç, açılan Tokat İl Başkanlığının  başta CRS Denim işçileri olmak üzere tüm tekstil işçilerine hayırlı olmasını diledi. Örgütlenme sürecinde azim, cesaret ve kararlılıkla mücadele eden, emek veren tüm üyelere ve çalışanlara teşekkür etti.

Afrin’de şehitleriminizin olduğuna ve bu acı haberden birinin Tokat’ın Turhal ilçesine düştüğüne değinen İnanç, “Afrin şehidimiz Tokat’ta son yolculuğuna uğurlandı. Allah ailesine yakınlarına sabır versin. Dualarımız Mehmetçiğimizle…Bu sebeple de açılış programımızın seyrini değiştirdik” şeklinde konuştu.

Açılan Tokat İl Başkanlığının Öz İplik-İş Sendikasının 18’nci şubesi olduğunu dile getiren Genel Başkanımız Murat İnanç, “Öz İplik-İş ailemizi her geçen gün büyütüyoruz. İşkolu’nda liderliğe ilerliyoruz. Üye sayımız 30 binlerde, kayıt dışılığın en fazla görüldüğü sektördeki diğer sendikaların üye sayılarının her geçen gün düştüğü işkolumuzda ailemizin dalga dalga büyüyor olmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Çünkü bu başarı kolay elde edilmiyor. Bizler sahadaki arkadaşlarımızla beraber ekip olarak gece-gündüz, kolay-zor demeden mücadele ediyoruz. İşkolu'nun ikinci büyük sendikası olan Öz İplik-İş’in,  işkolumuzun lider sendikası olma yolunda emin ve kararlı adımlarla ilerlediğini söyleyebiliriz” dedi.

 

FOTOĞRAFLAR