HABER 17  MAYIS  2018

İSRAİL VE ABD’Yİ PROTESTO ETTİK

HEPİMİZ YASTAYIZ KUDÜS İÇİN AYAKTAYIZ

Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve bağlı sendikalar, ABD’nin Telaviv elçiliğini Kudüs’e taşımasını ve sonrasında İsrail’in sivil Filistinlilere yönelik vahşi saldırısını İsrail Büyükelçiliği Rezidansı ile ABD Büyükelçiliği önünde yaptığı basın açıklamalarıyla protesto etti.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, HAK-İŞ Yönetim Kurulu üyeleri, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile yüzlerce HAK-İŞ üyesi 17 Mayıs 2018 tarihinde İsrail’in Filistinlilere yönelik katliamlarını protesto etmek ve mazlum Filistinlilere destek vermek amacıyla “Hepimiz Yastayız, Kudüs İçin Ayaktayız” sloganıyla İsrail Büyükelçiliği Rezidansı ile ABD Büyükelçiliği önünde buluştu.  Protesto eylemine Genel Başkanımız Murat İnanç ve Basın Danışmanımız Didem Boztaş katıldı.

Eylemde “Müslüman Uyuma, Kardeşine Sahip Çık”, “Katil İsrail Filistin’den Defol”, “Kudüs’e Selam Direnişe Devam”, “Katil İsrail Hesap Verecek” sloganları atıldı.

Önce İsrail Büyükelçiliği Rezidansı önünde HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan  basına açıklamalarda bulundu ve Rezidansın önüne siyah çelenk bırakıldı. Ardından ise heyet, sloganlar atarak ise ABD Büyükelçiliği önüne yürüdü ve burada da Arslan’ın basına yaptığı açıklamaların ardından ABD Büyükelçiliği’nin önüne siyah çelenk bırakıldı.

Terör devleti İsrail’in Filistinlilere yönelik katliamlarını protesto etmek ve mazlum Filistinlilere destek vermek için eylem yaptıklarını belirten Arslan, “Filistin ve Gazze halkıyla dayanışma içerisinde olmak için buradayız. İsrail’in ve işbirlikçisi ABD’nin Filistin’de yaptığı katliamları kınıyoruz. Filistinli kardeşlerimize sesleniyoruz, yeise düşmesinler, vazgeçmesinler direnişe ve mücadeleye devam etsinler. Biz onlarla beraberiz ve mutlaka kazanacağız. Zafer bizimdir” dedi.

http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=2094

FOTOĞRAFLAR