HABER 25  HAZİRAN  2018

Seçim Sonuçları

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Seçim Sonuçlarının Ülkemiz ve Milletimize Hayırlı Olmasını Dileriz

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçiminde 59 milyon 369 bin 960 seçmenden, 42 milyon 525 bin seçmenin oyunu kullanması, yurt içi ve yurt dışı katılım oranının  ortalama  yüzde 87.5 oranına gerçekleşmesi demokrasi adına önemli bir kazanımdır.

Seçimde yarışan tüm partilerin, seçim sürecindeki hassas çalışmaların seçmenin oyunu kullanması konusunda büyük bir katkı sağladığını düşünmekteyiz. Seçim sonrası, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle Türkiye gündemiyle beraber çalışma hayatının da gerçek gündemine dönmesi en büyük temennimizdir.

Önümüzdeki süreçte çözümüyle çalışma hayatını rahatlatacak sorunlarımızın biran önce gündeme alınmasını bekler, ülkemizin istikrarı, istikbali ve bekası için büyük önem taşıyan cumhurbaşkanı ve milletvekili seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını, çalışma hayatına da başarılar getirmesini temenni ederiz.

Genel Başkanımız Murat İnanç seçim sonuçlarını şöyle değerlendirdi:

“24 Haziran seçimlerinde sandıktan çıkan sonuçla, demokrasinin eksiksiz ve   gelişmiş işlediğini iddia eden ve bununla övünen  birçok ülkeye Türkiye seçmeni ders vermiştir. Ayrıca bu kadar yüksek katılımlı bir seçimde  sandıkta oy kullanan seçmenlerin birbirine karşı oldukça hoşgörülü davranması ve provokasyon oluşmaması sevindiricidir. Bu durum seçmenlerin her türlü tahrike rağmen sonucu kabullenerek demokrasiyi özümseyeceğini/özümsediğini göstermiştir. Sandıktan çıkan sonuçlar göstermektedir ki seçmenler; Türkiye’yi etnik kimlik üzerinden parçalamak isteyenlere ‘biz et ev tırnak gibiyiz’ diyerek prim vermemiştir. Türkiye’nin güvenlik politikalarına destek vermiştir. Seçim sonuçlarının dünyadaki yankılanması da çok büyük bir göstergedir. Avrupa’da, Asya’da, Balkanlar, Ortadoğu ve Güney Afrika’da seçim sonuçlarının sevinçle karşılanması daTürkiye’nin gücünü göstermektedir.  Ekonomi politikalarıyla ülkemiz  ekonomisi ve yöneticilerini terbiye etmeye çalışanlar boşa düşmüştür.  Seçmen hayali politikalara hayali vaatlere itibar etmemiştir. Seçmen bazı siyasi liderlerden daha gerçekçi bir politika izlemiştir. Dün olduğu gibi bugün de son sözü sessiz ve vatansever seçmen belirlemiştir”.