HABER 11  TEMMUZ  2018

Hak-İş Kadın Komite Toplantısına Katıldık

Hak-İş Kadın komite toplantısı 11 Temmuz 2018 tarihinde Hak-İş genel merkezinde gerçekleşti.

Toplantıya kadın komite başkanımız Pınar Özcan katıldı. 

Hak-İş genel başkanı Mahmut Arslan’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda Hak-İş tarafından yürütülecek olan  “Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi Projesine ilişkin bilgiler verildi

Hak-İş Kadın komite başkanı Fatma Zengin’in projeye ilişkin bilgi paylaşımının ardından Hak-İş’e bağlı sendikalar kadınlara yönelik yürüttüğü faaliyetlere ilişkin sunum yaptı.

Pınar Özcan, sendikamızın yürüttüğü İsveç İstanbul başkonsolosluğu tarafından finanse edilen Sendikalarda iş ve aile yaşamının uyumlaştırılması projesi ile Norveç Büyükelçiliği tarafından finanse edilen Eğitim ve sosyal diyalog yoluyla kadın istihdamının arttırılması projesine ilişkin bilgiler verdi. Özcan, aynı zamanda Avrupa Sendikalar Konfederasyonu ve ITUC AP düzeyinde katıldığı çalışmalara ilişkin bilgiler paylaştı.

Hak-İş genel başkanı Mahmut Arslan konuşmasında, HAK-İŞ tarafından düzenlenen her etkinliğin bir eğitim niteliğinde olduğunu belirterek, “HAK-İŞ’in etkinlikleri ulusal ve uluslararası düzeyde referans olarak kabul edilmektedir. Bu HAK-İŞ’in önemli bir başarısıdır” dedi.

HAK-İŞ’in kadın konusunda önemli sorumluluklar yüklendiğini ve kadınların zulüm, şiddet görmemeleri ve çalışma hayatında daha fazla yer almaları için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Arslan, “HAK-İŞ olarak kadın konusunda önemli görevler üstleniyoruz. Bu görevler asla ertelenemez, sonraya bırakılamaz” diye konuştu.

Kadın konusunun hayatın önemli bir parçası olduğunu vurgulayan Arslan, “HAK-İŞ olarak kadın konusunda duyarlılık gösteriyor, projeler hazırlıyor, etkinlikler düzenliyoruz. HAK-İŞ olarak kadın meselesini yalnızca bir proje yapmak olarak görmüyoruz” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLAR