HABER 22  TEMMUZ  2018

“Sendikalarda İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması” Projesi Aksaray Eğitimi Gerçekleşti

12 ay boyunca sürecek “Sendikalarda İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması” projesi kapsamında ikinci eğitim Aksaray’da gerçekleşti.

Sendikamız Öz İplik-İş tarafından yürütülen, İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından finanse edilen ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezinin destekleyicisi olduğu "Sendikalarda İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması” projesi kapsamında ikinci eğitim Aksaray’da gerçekleşti.

21-22 Temmuz 2018 tarihlerinde gerçekleşen eğitimin açılışına Genel Başkanımız Murat İnanç, Genel Başkan Yardımcımız ve Adana Şube Başkanımız Muzaffer Birdoğan, Eroğlu Giyim San. Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Yücel Doğan, Adana Şube Sekreteri Murat Kunt, Aksaray İl Başkanımız Celal Bozkıl, Çorlu Şube Eğitim Sekreteri ve kadın komitesi başkan yardımcısı Canan İşbilen, Kadın Komite Başkanımız ve Proje Koordinatörümüz Pınar Özcan, Basın Danışmanımız Didem Boztaş işyeri temsilcisi, şube başkanı ve kadın komitesi üyeleri eşleri ve çocukları katıldı.

Eğitim programı, Proje Koordinatörümüz Pınar Özcan’ın proje tanıtım sunumuyla başladı. Özcan, projenin hedefleri, uygulanacak faaliyetleri ve beklenen sonuçlarına ilişkin bilgiler verdi.

Genel Başkanımız Murat İnanç katılımcılara bir konuşma yaparak, sendikamızın kadın odaklı çalışmalar konusunda örnek projeler geliştirdiğini söyledi. Sendikalarda İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması projesinin de çalışma hayatında örnek teşkil edecek bir proje olacağının altını çizdi.

İnanç’ın konuşmasının ardından Eroğlu Giyim San. Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Müdürü Yücel Doğan da bir selamlama konuşması yaptı.

Proje tanıtımı ve açılış konuşmalarının ardından Asos Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Ceren İşat tarafından katılımcılara Toplumsal Cinsiyet Eşitliği eğitimi, Çocuk Gelişim Uzmanı Özlem Küçükfırat tarafından İş ve Aile Yaşamı Dengesi – Aile Olmak konulu eğitim ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Eğitim Uzmanı Ceylan Güliz Bozdemir tarafından da Temel Empati Becerileri eğitimi verildi.

Eğitimin ikinci gününde ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Eğitim Uzmanlarından Ceylan Güliz Bozdemir 'Aile İçi Etkin İletişim', Kübra Öztürk Sever tarafından ise 'Farkındalık' eğitimi verildi.

Proje kapsamında gerçekleştirilen eğitimler toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

FOTOĞRAFLAR