HABER 23  TEMMUZ  2018

Sosyal Diyalog ve Eğitim Yoluyla Kadın istihdamının Arttırılması Projesi  

12 ay boyunca sürecek “Sosyal Diyalog ve Eğitim Yoluyla Kadın İstihdamının Arttırılması” projesi kapsamında ikinci eğitim Aksaray’da gerçekleşti.

Sendikamız Öz İplik-İş tarafından yürütülen, Norveç Büyükelçiliği tarafından finanse edilen “Sosyal Diyalog ve Eğitim Yoluyla Kadın İstihdamının Arttırılması” projesi kapsamında ikinci eğitim 23 Temmuz 2018 tarihinde Aksaray’da gerçekleştirildi.

Toplantıya Kadın Komite Başkanımız ve Proje Koordinatörümüz Pınar Özcan, Çorlu Şube Eğitim Sekreteri ve kadın komitesi başkan yardımcısı Canan İşbilen, Sendikamız Hukuk Müşaviri Av. Selma Yağan, Asos Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Ceren İşat ve örgütlü olduğumuz fabrikalardan gelen temsilciler ile sendikamız kadın komitesi üyeleri katıldı.

Eğitim programı, Proje Koordinatörümüz Pınar Özcan’ın  proje tanıtım sunumuyla başladı. Özcan, projenin hedefleri, uygulanacak faaliyetleri ve beklenen sonuçlarına ilişkin bilgiler verdi.

Proje tanımı ve açılış konuşmalarının ardından Asos Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Ceren İşat,  katılımcılara Toplumsal Cinsiyet Eşitliği hakkında bilgiler verdi. Ardından sendikamız Hukuk Müşaviri Av. Selma Yağan İş Hukuku hakkında bir sunum yaptı. Çorlu Şube Eğitim Sekreteri, kadın komitesi başkan yardımcısı ve Cross Jeans işyeri baş temsilcisi Canan İşbilen ise “İşyeri Temsilciliği ve Şikâyet Mekanizmaları İşleyişi” hakkında katılımcılara bilgi vererek deneyimlerini paylaştı.

Program, “İş’te Verimlilik ve Kalite”, “Kişisel Gelişim ve Motivasyon” eğitimlerinin de tamamlanmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

FOTOĞRAFLAR