HABER 30  AĞUSTOS  2018

Sendikamızdan Çanakkale Ziyareti

Sendikamız Öz İplik-İş, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Çanakkale'ye ziyaret düzenledi.

Sendikamız Öz İplik-İş, ulusal tarihimiz açısından milli ve manevi büyük bir öneme sahip Çanakkale Savaşlarının yaşandığı  Gelibolu Yarımadasına gezi düzenledi.

Sendikamızın işyeri temsilcileri ve yöneticilerinin ortaokul ve lisede okuyan çocuklarının ve bazı velilerin katıldığı gezide yaklaşık yüz kişi yer aldı.

Geziye Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Engin Doğan, Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Kaplan, Genel Başkan Yardımcımız Muzaffer Birdoğan, Malatya Şube Başkanımız Ali Ağ, Malatya Şube Sekreterimiz Oral Şentürk ve Basın Danışmanımız Didem Boztaş refakat etti.

29-30 Ağustos 2018 tarihlerini kapsayan gezi programının ilk günü, Truva Heykeli'nin ve Aynalı Çarşı'nın görülmesiyle başladı. İçlerinde çocuk, gençler ve başkanların bulunduğu heyete, gezi öncesinde Çanakkale ruhunu anlatan bir video gösterimi yapıldı.

Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Engin Doğan, burada bir konuşma yaparak katılımcılara gezi programımızın amacı ve içeriği hakkında bilgi verdi. Ardından programa katılan gençlere ve çocuklara yöneticilerimiz ve temsilcilerimiz tarafından kol saati takdim edildi.

Programın ikinci günü ise Gelibolu Yarımadası, Şehitlikler Abidesi, Seyit Onbaşı, Tabyalar, Koylar, 57.Alay Şehitliği, Conkbayır’ı gezildi.

Gençler, Çanakkale savaşı öncesi, savaş esnasında meydana gelen olaylar-kahramanlıklar ve Çanakkale zaferi sonrasında meydana gelen tüm detayları tur esnasında  yerinde görme ve öğrenme fırsatı buldular.

Genel Başkanımız Murat İNANÇ, sendikamızın düzenlediği  Çanakkale Gezisine ilişkin olarak “Gençlerimizin milli şuur ve manevi değerlerinden kopmaması gerektiğine inanıyoruz. Bu inançla, sendika olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bunlardan biri de 30 Ağustos gibi özel bir gün de, temsilcilerimizin çocuklarının katılacağı Çanakkale Gezisi düzenlemek oldu. Öncelikli gençlerimiz olmak üzere her vatandaşın geçmişini bilmesi, milletimizin varlık ve yokluk savaşı verdiği o mukaddes toprakları canlı olarak görmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çanakkale’de verilen mücadele ruhunu hissedip, cedlerimizin bizlere bıraktıkları vatanımıza daha sıkı sarılmamız gerekiyor. Hatta Çanakkale ruhunu anlamak için okul müfredatına ‘Çanakkale Ziyareti’ eklenmesini istiyoruz ” dedi.

Karşılaştıkları manzara ve dinledikleri tarihimizden etkilenen gençler ise ziyaret esnasında duygu dolu anlar yaşadılar.

FOTOĞRAFLAR