HABER 18  EYLÜL  2018

HAK-İŞ Kadın Komitesi Toplandı

HAK-İŞ Kadın Komitesi 18 Eylül 2018 tarihinde HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin başkanlığında toplandı.

Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın kadın komite başkanlarının katıldığı toplantıya sendikamızı temsilen toplantıya Kadın komite başkanımız Pınar Özcan katıldı.

Toplantıda HAK-İŞ ve bağlı sendikaların kadın komitesi konusundaki faaliyetler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. 

HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin, 8 Eylül 2018 tarihinde Sudan’ın Başkenti Hartum’da gerçekleştirilen 2. Türkiye-Sudan Kadın Buluşması Eğitim programı hakkında bilgilendirme yaptı.

HAK-İŞ Dış İlişkiler Uzmanı Merita Yıldız ve uluslararası ilişkiler uzmanımız Fulya Pınar Özcan HAK-İŞ’i temsilen yönetimlerinde bulunduğu ETUC, ITUC ve PERC'un yapısı, faaliyetleri ve kararları konusunda bilgi verdi.

HAK-İŞ Projeler Koordinatörü Recep Atar, proje hazırlama ve yazma, proje kaynakları ve uygulanması konusunda bir sunum yaptı.

Pınar Özcan sendikamızın kadınlara yönelik faaliyetlerine ve projelerine ilişkin bilgi vermesinin ardından Avrupa İşçi Sendikaları Konfederasyonu Kadın Komitesi ve ITUC-AP Kadın Komitesi yapısı ve faaliyetlerine ilişkin sunum yaptı.

 

FOTOĞRAFLAR