HABER 2  EKİM  2018

El Corte Ingles Marka Temsilcileri İle Bir Araya Geldik

İspanya’nın en büyük üçüncü mağaza zinciri olan El Corte Ingles markasının temsilcileri ile bir araya geldik.

IndustriALL Küresel Sendika ve İspanyol Sendikası Confederación Sindical de Comisiones Obreras (CC.OO.) öncülüğünde, El Corte Ingles marka temsilcileri ile 2 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’da bir araya geldik.

IndustriALL Küresel Sendika’ya üye olan, işkolumuzdaki örgütlü sendikaların davetli olduğu toplantıya Genel Sekreterimiz Rafi AY ve Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu katıldı.

Toplantının genel gündemini Türkiye’de tekstil sektöründe görülen kayıtdışı istihdam, gündelik işçi çalıştırma konularının El Corte Ingles perspektifinden nasıl değerlendirildiği ve konudaki çözüme ihtiyaç duydukları sorunlar oluşturdu. Toplantıda El Corte Ingles’in Türkiye tedarikçileri ve bu tedarikçilerde çalışan işçilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesine yönelik yapılan faaliyetler paylaşıldı. 

Toplantının sonunda taraflar, belirtilmiş ortak sorunlarda bundan sonra atılacak adımlar için birbirlerini destekleme ve işbirliğinde bulunma kararı adlı. El Corte Ingles ve sendikalar arasında oluşturulacak yolun inşası için atılan ilk adımların güçlendirilerek devam etmesi konusunda fikir birliğine varıldı.