HABER 6  EKİM  2018

Sendikamızdan C.C.S Giyim'e Ziyaret

Genel Başkanımız Murat İnanç, Arnavutluk’tan gelen sendikacı heyet ile birlikte Eskişehir’de kurulu bulunan ve sendikamızın örgütlü olduğu C.C.S Giyim San. Tic. A.Ş. işyerini ziyaret etti.

Genel Başkanımız Murat İnanç ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerimiz, sendikamız çalışmalarını yerinde izlemek ve eğitim seminerimize katılmak üzere Türkiye'ye gelen Arnavutluk Tekstil, Giyim, Deri, Ayakkabı İşçileri Federasyonu Genel Başkanı Hajdar Kanani başkanlığındaki heyetle beraber, 6 Ekim 2018 tarihinde C.C.S Giyim San. Tic. A.Ş. fabrikasını ziyaret etti.

Sarar Giyim San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar’ın da fabrika gezisine eşlik ettiği ziyarette, Arnavutluk’ta tekstil sektöründe çalışan misafir heyet, üretim bantlarını gezerek yerinde incelemelerde ve karşılaştırmalarda bulundu.

Ziyarette Genel Sekreterimiz Rafi Ay, Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Kaplan, Genel Teşkilatlanma Sekreterimiz Engin Doğan, Genel Başkan Yardımcımız Muzaffer Birdoğan, Sarar Giyim İmalat Müdürü Mustafa Adak ve C.C.S Giyim İmalat Müdürü  Kemal Yürümez de bulundu.

Fabrikadaki gezinin ardından Sarar Giyim San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, heyeti toplantı salonunda kabul etti.

“SARAR-CCS Giyim ile karşılıklı sosyal diyaloğa en güzel örneğiz”

Genel Başkanımız Murat İnanç Sarar ailesine, misafirperverlikleri için teşekkür ettiği konuşmasında şu açıklamalarda bulundu: “Misafir heyetimizle birlikte fabrika gezisine kabul ettikleri için Sarar ailesine çok teşekkür ederiz. Sarar ve C.C.S Giyim’de yakın bir zamanda sözleşme imzaladık. Güzel de bir sözleşme oldu. Karşılıklı sosyal diyaloğun en güzel örneğini birlikte gerçekleştirdik. Bundan sonrada diyaloğumuzun aynı şekilde sürmesi temennimizdir. Hedefimiz sarar markasının daha iyi yerlere gelmesi,  daha çok ve daha kaliteli üretimde bulunması, bununla beraber de işçilerin şartlarının da daha iyi noktada değişmesidir. İşçi ve işveren olmak üzere her iki tarafında burada yaptığı işe saygımız sonsuz.

“ÖZ İPLİK-İŞ özel bir sendika”

Sarar Giyim San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, Öz İplik-İş ve Arnavutluk heyetini ağırlamaktan mutlu olduğunu söyleyerek, hem marka hakkında hem de sendikalı sürecine ilişkin bilgi verdi.  Sarar şöyle konuştu: “  Burada sizleri gördüğüm için  mutlu oldum. İşbirliği içerisinde olmak güzel bir şey. Bizim Avrupa’da da çalışanlarımız var. Almanya’da, Belçika’da, İsviçre’de, Arnavutluk’ta da  mağazalarımız  var.  Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde mağazalarımız var.  Dünya için çalışıyoruz, dünya insanıyız, biz dünyayı seviyoruz, dili,  inancı ne olursa olsun biz hepimiz kardeşiz ve onun için birbirimizi sevmemiz lazım. Birbirimize sarılmamız lazım.  İyi ki geldiniz buraya hoş geldiniz her zaman bekleriz. Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı çok iyi bir insan, biz birlik beraberlik içindeyiz. Yani bizim sendikamız var ama özel bir sendikamız var. Başkan ve başkan yardımcılarımız çok iyi insanlar. İşçinin yanında ama patronun da yanında hak hukuk bilen başkanlar.

“Dünya markası Sarar’ın üretim yerini gezmek bizim için çok büyük bir deneyim”

Arnavutluk Tekstil, Giyim, Deri, Ayakkabı İşçileri Federasyonu Genel Başkanı Hajdar Kanani de ülkeleri ve sendikaları adına kendilerini fabrikaya kabul ettikleri için teşekkür ettiği konuşmasında şunları söyledi:Biz hem ülkemiz, hem de sendikamız adına teşekkür ederiz. Daha önce bir çok ülkede bir çok fabrika gezme fırsatım oldu ancak böyle büyük bir markaya sahip bir iş yeri daha önce görmemiştim. Sarar dünya markası ve kendi gözlerimizle üretim yerini gezdik. Bu bizim için çok güzel ve özel bir deneyim oldu. Ayrıca burada Sarar’ın dünya markası olması için büyük fedakârlıklar yaptığınızı gördük, anladık. Sizle tanışmamızla da görüyoruz ki çalışan ve fedakâr bir insansınız. Küçük bir şey dikkatimizi çekti; insanları çok seviyorsunuz ve çalışanlarınız da sizi çok seviyor.  Ayrıcalıklı bir insansınız tanıştığımıza çok memnun olduk. Çalışanların sizler gibi böyle patronlara ihtiyacı var ve bunları inşallah sizinle birlikte tanımaya çalışacağız. Çalışanlar sizinle bir olduktan sonra başarıya ulaşmanızda çok büyük fark yaratır”.

 

FOTOĞRAFLAR