HABER 22  EKİM  2018

Konfederasyonumuz HAK-İŞ 43. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Konfederasyonumuz HAK-İŞ 43. Kuruluş Yıldönümünü bir dizi etkinlikle kutladı.

HAK-İŞ 43. Kuruluş Yıldönümünü, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan Başkanlığında ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımlarıyla, HAK-İŞ Yönetim Kurulu Üyeleri ve bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri, milletvekilleri, bürokratlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle birlikte 22 Ekim 2018 tarihinde Ankara’da kutladı.

“İddiamız, Mücadelemiz, Hedefimiz Daha Güçlü Daha Etkin Daha Büyük HAK-İŞ”, “Emeğin Gücüyle Zirveye”, “Sendikal Mücadelede Erdem, Güven, Onur, İstikrar” düstur ve hedefleriyle gerçekleşen kuruluş yıldönümü etkinliklerine Genel Başkanımız Murat İnanç, Genel Sekreterimiz Rafi AY, Genel Mali Sekreterimiz Mehmet Kaplan ve Basın Danışmanımız Didem Boztaş katıldı.

İstiklal ve saygı duruşunun ardından HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şahin’in açış konuşmasıyla başlayan kutlama etkinliğinde, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk birer konuşma yaptı.

“Ekonomik Sorunlar ve Çözüm Yolları” Paneli

Açış ve protokol konuşmalarının ardından “Ekonomik Sorunlar ve Çözüm Yolları” başlıklı bir panel gerçekleşti. Prof. Dr. Vedat Bilgin’in başkanlık yaptığı panelde, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Elvan, ASKON Genel Başkanı Hasan Ali Cesur Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumu ve çalışma hayatını değerlendirdiler.

Etkinliklerin ikinci bölümünde ise HAK-İŞ Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Başkanlar Kurulunda “Ülkemizdeki Gündem ve Gelişmeler, Dünya Gündemi, Hak-İş ve üye sendikaların durumu, Örgütlenme ve İstatistikler, HAK-İŞ MEYEB Sınav ve Belgelendirme Merkezi” konuları ele alındı.

HAK-İŞ’in Dünü Bugünü 43.Kuruluş Yıldönümü Yemeğinde Buluştu

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 43. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlediği etkinliğin sonuncusunu ise HAK-İŞ kurucularının, eski başkan ve yöneticilerinin ve HAK-İŞ'e emeği geçenlerin bir araya geldiği akşam yemeği oluşturdu. Yemekte kurucu başkanlara ve emeği geçenlere plaket takdimi yapıldı.

HAK-İŞ’in 43. Kuruluş yıldönümü etkinliği kurucu başkanların hep birlikte pasta kesimi ve toplu fotoğrafı çekimi ile son buldu.

http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=2286

http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=2288

http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=2285

http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=2287

FOTOĞRAFLAR