HABER 7  OCAK  2019

Sosyal Diyalog ve Eğitim Yoluyla Kadın İstihdamının Arttırılması Projesi 2. Sosyal Diyalog Toplantısı Gerçekleşti

Sendikamız tarafından yürütülen, Norveç Büyükelçiliği tarafından finanse edilen “Sosyal Diyalog ve Eğitim Yoluyla Kadın İstihdamının Arttırılması” projesi kapsamında Sosyal Diyalog Platformu 2.toplantısı 7 Ocak 2019 tarihinde Tokat Dedeman Otel’de gerçekleştirildi.

Toplantıya Genel Başkanımız Murat İnanç, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Şeref Kazancı, Genel Sekreterimiz Rafi Ay, Tokat İl Başkanımız Fatih Arslantaş, Kadın Komitesi Başkanımız ve Proje Koordinatörü Pınar Özcan, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğretim üyeleri, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Bekir Fındık, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Turgut Pekdemir, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Özdemir, Tokat Organize Sanayi Bölge Müdürü Ayhan Yılmaz, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Koordinatorü Mehlika Dicle, Hak-İş’e bağlı sendikaların il başkanları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi Eğitim Uzmanları Ceylan Güliz Bozdemir ve Kübra Öztürk Sever, CRS Denim İnsan Kaynakları müdürü Azime Baltacıoğlu ve Umut Tekstil İnsan Kaynakları Müdürü Mustafa Şahin, kadın komitesi üyelerimiz ve işyeri sendika baş temsilci/temsilcilerimiz katıldı.

Proje Koordinatörü Pınar Özcan’ın  proje tanıtım sunumuyla başlayan toplantıda Özcan, projenin hedefleri, uygulanacak faaliyetleri ve 1. Sosyal diyalog platform toplantısında alınan kararlara ilişkin bilgiler verdi.

Genel Başkanımız Murat  İnanç, yaptığı konuşmada toplumun yarısını oluşturan kadınların istihdamının arttırılmasına yönelik önerileri paylaşarak, Öz İplik-İş sendikasının kadınlar konusunda somut projeler üreten tek sendika olduğunu söyledi.

Aile, Çalışma, Sosyal Hizmetler Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Şeref Kazancı yaptığı konuşmasında resmi istatistiklerden yola çıkarak ülke genelinde kadınların çalışma hayatında kendilerine daha fazla yer edinmeleri için sosyal diyalog yoluyla atılacak adımların desteklenmesi gerektiğini ve zihinsel dönüşümün önemli olduğunu söyledi.

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise kadınların istihdamının önemli olduğunu, belediye olarak kadın istihdamının arttırılması yönünde projeler ürettiklerini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından taraflar, sürdürülebilir kadın istihdamının arttırılmasına yönelik politikalarla ilgili görüşlerini dile getirdiler. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

 

FOTOĞRAFLAR