HABER 6  OCAK  2019

“Sendikalarda İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması” Projesi Kapsamında Dördüncü Eğitim Tokat’ta Gerçekleşti

Sendikamız tarafından yürütülen, İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından finanse edilen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezinin destekleyicisi olduğu “Sendikalarda İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması” projesi kapsamında dördüncü eğitim 5-6 Ocak 2019 tarihinde Tokat’ta gerçekleşti

Toplantıya Genel Başkanımız Murat İnanç,  Genel Sekreterimiz Rafi Ay, Tokat İl Başkanımız Fatih Arslantas, Kadın Komitesi Başkanı ve Proje Koordinatörü Pınar Özcan, ÇASGEM Eğitim Uzmanları Güliz Bozdemir, Kübra Öztürk Sever, Aile Danışmanı ve Çocuk Gelişim Uzmanı Özlem Küçükfırat,  Uzman Yardımcısı  ve proje asistanı Tilbe Gocuklu ve sendikamızın örgütlü olduğu fabrikalardan gelen baştemsilci, temsilciler ile kadın komitesi üyelerimiz eşleriyle katıldı.

Proje Asistanı Tilbe Gocuklu’nun proje tanıtım sunumuyla başlayan toplantıda Gocuklu, projenin hedefleri, uygulanacak faaliyetleri ve beklenen sonuçlarına ilişkin bilgiler verdi.

Çocuk Gelişim ve Eğitim Uzmanı Özlem Küçükfırat tarafından “İş ve Aile Yaşamı Dengesi-Aile Olmak” konusunda eğitim verildi.  Ardından ÇASGEM Eğitim Uzmanı Güliz Bozdemir tarafından verilen   “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Temel Empati Becerileri” eğitimi gerçekleşti.

Eğitimin ikinci gününde ise  ÇASGEM Eğitim Uzmanı Güliz Bozdemir tarafından “Aile İçi Etkin İletişim” eğitimi verildi. Katılımcıların evlerinde, iş yerlerinde ve sosyal ortamlarında daha başarılı ve pozitif ilişkiler geliştirebilmelerine ilişkin uygulamalar gerçekleştirildi.

Ardından  ÇASGEM Uzmanı Kübra Öztürk tarafından verilen “Farkındalık ve Stres Yönetimi” eğitimi gerçekleşti. Uygulamaların ve grup çalışmalarının yapıldığı toplantıda katılımcıların stres düzeylerini kontrol edebilmelerine önemli oranda katkıda bulunuldu.

Eğitimin sonunda kapanış konuşması yapan Proje koordinatörü Pınar Özcan iş ve aile yaşam dengesinin önemine dikkat çekerek, 2 günlük eşli olarak uygulanan eğitimlerin Türkiye’de çalışma hayatında bir ilk olduğunu belirtti.

Genel Başkanımız Murat İnanç tüm katılımcılara teşekkür ederek iş ve aile yaşam dengesinin sağlanmasının önemli olduğunu söyledi. İnanç, Öz İplik-İş Sendikası’nın Türkiye’deki ve çalışma hayatındaki sorunlara eğilen bir misyona sahip olduğunu vurgulayarak, sorunları tespit etme ve çözümüne yönelik projeler geliştirme noktasında sendikamız Öz İplik-İş’in öncü olduğunu belirtti.

Ölçme ve değerlendirme testinin yapıldığı eğitimin bitiminde katılımcılara sertifikaları takdim edildi ve eğitim son buldu.

FOTOĞRAFLAR