HABER 16  OCAK  2019

IndustriALL Küresel Sendika'nın Düzenlediği Örgütlenme Eğitimine Katıldık

IndustriALL Küresel Sendika tarafından tekstil sektöründe örgütlü olan sendikalar için 16 Ocak 2019 tarihinde İstanbul Point Hotel’de  örgütlenme üzerine bir eğitim düzenledi.

Eğitime sendikamızı temsilen Çerkezköy İlçe Sekreteri Ercan Akkaya, örgütlenme uzmanları Derya Han, Neşe Aktaş, Adem Güzelkaya, Burhanettin Duran, Çorlu Şube Başkanlığından Mesut Yakan ve sektörde örgütlü diğer sendikaların örgütlenme uzmanları katıldı.

IndustriALL Küresel Sendika Tekstil, Hazır Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü Direktörü Christina Hajagos-Clausen’in açılış konuşması ile başlayan programda,  Dr. Fikret Sazak ‘Sınıf, Sendika, Bilinç: Dün, Bugün, Yarın..’ konusunda bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasının ardından, Dr. Fikret Sazak  tarafından ‘Sendikal Örgütlenme Biçimleri ve İç Örgütlenme  ve Türkiye’de Sendikal (Dış) Örgütlenme: Sınırlılıklar, Olanaklar’ başlığında eğitimler verildi.

Araştırmacı Bilge Seçkin Çetinkaya ise tekstil sektöründe örgütlü sendikalar için yürütmüş olduğu  Haritalandırma Projesi’nin uygulamasını tanıttı ve sunumun ardından örgütlenme stratejisine yönelik bilgiler verdi.

Christina Hajagos-Clausen’in kapanış konuşmasının ardından eğitim sona erdi.

FOTOĞRAFLAR