HABER 17  OCAK  2019

Küresel Çerçeve Sözleşmeler Uygulama Projesi Toplantısına Katıldık

IndustriALL Küresel Sendika ve Küresel Markalar arasında müzakere edilen Küresel Çerçeve Sözleşmeler Uygulama Projesi 2019 Planlama Toplantısı Gerçekleşti

IndustriALL Küresel Sendika ve küresel markalar (Indıtex, H&M, Tchibo, Asos, Esprit)  arasında müzakere edilen Küresel Çerçeve Sözleşmeler Uygulama Projesi 2019 Planlama Toplantısı 17 Ocak 2019 tarihinde Point Hotel İstanbul’da gerçekleştirildi.

Toplantıya Genel Sekreterimiz Rafi Ay, İstanbul İl Başkanlığından İbrahim Yıldız, Sendikamız Kadın Komitesi Başkanı ve Uluslararası İlişkiler Uzmanımız Fulya Pınar Özcan, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu, Örgütlenme Uzmanımız Adem Güzelkaya ve sektörde örgütlü diğer sendikaların temsilcileri katıldı.

IndustriALL Küresel Sendika Tekstil, Hazır Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü Direktörü Christina Hajagos-Clausen yaptığı açılış konuşmasında, Küresel Çerçeve Sözleşmeleri’nin kapsamından, hedeflerinden ve geleceğe yönelik beklentilerinden söz etti.

Genel Sekreterimiz Rafi Ay, toplantıda sendikamızın IndustriALL Küresel Sendika’ya yönelik beklentileri ve taleplerine ilişkin bir konuşma yaptı.

Uluslararası İlişkiler Uzmanımız ve Kadın Komitesi Başkanımız Fulya Pınar Özcan, sendikamız adına 2018 yılının değerlendirmesini yaptı ve sunumunda 2019 yılı için Küresel Çerçeve Sözleşmesi kapsamında sendikamızın geliştirdiği planlar ve stratejiler hakkında bilgi aktarımında bulundu.

Sektörde örgütlü diğer sendikaların temsilcilerinin sunumlarının ardından, toplantının ikinci oturumunda Esprit Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Sosyal ve Çevresel Sürdürülebilirlik Müdürü Bayramhan Boyer, Küresel Çerçeve Sözleşmesi’ni yeni imzalamış Esprit markası hakkında sendikalara bilgilendirmede bulundu. Toplantıda marka ve sendikalar arasında geleceğe yönelik yapıcı ilişkiler kurulması sağlandı.

IndustriALL Küresel Sendika’da görev alan Asos markasından sorumlu Aylin Gürer Asos markası ve IndustriALL Küresel Sendika için oluşturulan Asos marka mobil uygulamasını tanıttı ve uygulamanın kullanımı hakkında bilgiler verdi.

Toplantı, Christina Hajagos-Clausen’in kapanış konuşmasının ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLAR