HABER 6  MART  2019

AY, Kadın Komitesi Toplantısı’nda Konuştu

Genel Başkanımız Rafi AY, Sendikamız Genel Merkez Kadın Komitesi toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.

6 Mart 2019 tarihinde Ankara Hilton Garden Inn Hotel’de gerçekleşen toplantıda Genel Başkanımız Rafi AY şu açıklamalarda bulundu:

“Kadın Komitemizde İl Düzeyinde Yapılanma Söz Konusu”

Biz sadece 8 Mart Dünya Kadınlar günü geldiğinde kadınları hatırlayan bir sendika hiçbir zaman olmadık. Kadın üyelerimizin, kadın çalışanların ve Türkiye’de kadınların karşılaştıkları sorunları, sıkıntıları biliyoruz. Çözüm üretme noktasında aktif çalışmalara gerçekleştiriyoruz.  Bunun için de sendikamız kadın komitesi kurduk. 2012 yılında kurduğumuz Genel Merkez kadın komitemiz, şimdi daha da profesyonel bir şekilde il düzeyinde de yapılanacak. Daha önce kadın üyelerimiz sendikamızın programlarına dahi gelmek için güçlük çekerken, şimdi zorunlu organlarımızda kadın üyelerimiz yer almaya başladı. Bu sevindirici ve heyecan verici, sendikamız adına önemli bir gelişmedir.

“Bayrağımızı İleri Taşıma Noktasında Kadın Komitemize Önemli Görevler Düşüyor”

Kadın Komitemize ve kadın üyelerimize Genel Kurulumuza verdikleri katkıdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Öz İplik-İş Sendikasın yakışır bir genel kurul gerçekleştirdik. Birlik beraberlik içerisinde yeni bir yola girdik. Öz İplik-İş Sendikası Yönetim Kurulu olarak, bu beraberliğin her daim devam etmesini istiyoruz. Birlikte sendikamızı daha iyi yerlere taşımak için birlikte mücadele edeceğiz. Türkiye’de sektörümüzde çalışan ve  ulaşılmayı bekleyen binlerce milyonlarca işçi var. Bizim bu işçi arkadaşlarımıza ulaşmamız lazım. Sorunlarına çözüm üretebilmemiz lazım. Bayrağımızı en üst seviyeye çıkarma noktasında kadın komitemize ve kadın üyelerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Kadın Komitemiz, örgütlenme noktasında elini taşın altına koymalıdır. Biz örgütlenme içerisinde kadınlar varsa, o işi bitmiş sayıyoruz. Sendikamızda bu anlamda Sarar örgütlenmesi gibi iyi örnekler mevcut.

“Sendikacılık Toplu İş Sözleşmesi İmzalamaktan İbaret Değildir”

Sendikacılık denilince akıllara sadece toplu iş sözleşmeleri geliyor, ancak sendikacılık sadece toplu iş sözleşmelerinden ibaret değildir. Sendikacılık bir temsiliyettir. Sadece hak kazanmak değildir, kazanılan hakkın kullanımı noktasında da yol gösteren bir yapıdır. Hepimiz Öz İplik-İş çatısı altındayız. Sendikamızın bir bakış açısı, bir misyonu var. Bizim bakış açışımız, çalışma hayatında karşılaştığımız sorunların çözümüne yöneliktir. Onun için sendikamıza, teşkilatımıza daha fazla sahip çıkacağız ve sendikamızı, çalışmalarımız her yerde anlatacağız, çalışanların sorunlarını dinleyeceğiz.

FOTOĞRAFLAR