HABER 8  MART  2019

HAK-İŞ 8. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması İstanbul'da Gerçekleşti

HAK-İŞ’li Binlerce Kadın “Fıtratta Farklılık Haklarda Eşitlik”Temasıyla İstanbul’da Buluştu

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde 8. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması, 8 Mart 2019 tarihinde “Fıtratta Farklılık Haklarda Eşitlik” temasıyla İstanbul Haliç Kongre Merkezinde binlerce HAK-İŞ üyesinin katılımıyla coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Toplantıya HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, TBMM Eski Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve kıymetli eşi Semiha Yıldırım, HAK-İŞ Genel Yönetim Kurulu Üyelerinin ve  HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin'in, çok sayıda milletvekili ve bürokrat ile HAK-İŞ'e bağlı sendikaların yönetim kurulu üyelerinin, ulusal ve uluslararası sendikal hareketten temsilcilerin, HAK-İŞ'e bağlı sendikaların kadın komite başkan ve üyelerinin katıldığı toplantıya Öz İplik-İş Sendikası olarak da yoğun katılım sağladık.

Toplantıya Genel Başkanımız Rafi Ay, Genel Başkan Yardımcımız İbrahim Yıldız, İstanbul İl Başkanımız İsmail Demirkoparan, Kadın Komite Başkanımız Pınar Özcan, Kadın Komite Başkan Yardımcımız Canan İşbilen, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu, işyeri temsilcilerimiz ve kadın komitesi üyelerimiz katıldı.

http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=2510

 

FOTOĞRAFLAR