HABER 7  MART  2019

“Çalışma Yaşamında İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması” İçin Çalışmalarımız Devam Ediyor

Projemizin ikinci aşaması İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edildi.

“Çalışma Yaşamında İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması “projemizin ikinci aşaması İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edildi.

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından finanse edilen tüm projelerin proje koordinatörlerinin bir araya geldiği network toplantısı düzenlendi.

7 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen toplantıya, proje koordinatörümüz ve kadın komite başkanımız Pınar Özcan katıldı. Toplantıda İsveç Başkonsolosu Sayın Theresa Hyden 1 yıl süreyle yürüteceğimiz projemizi imzaladı. 

Sendikamız temsilci, kadın komite üyesi, şube başkanları ve eşlerine yönelik uygulanan ‘Sendikalarda İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması’ projesinin devamı niteliğinde gerçekleştirilecek olan yeni projemiz çalışma yaşamına genişletilerek, tekstil sektöründe çalışan kadın ve erkek üyelerimize ve eşlerine yaygınlaşacaktır.

Proje kapsamında hedef grup iş ve aile yaşamının uyumlaştırılması ve liderlik pozisyonlarıyla ilgili ileri düzeyde eğitilecek, çalışanların, aileleri, özel hayatları ve iş hayatlarının uzlaştırılmasının nasıl geliştirileceği konusunda farkındalıkları arttırılacaktır. Kadın işçilerin iş ve aile yaşamını uzlaştırma konusunda eğitim yoluyla yetenekleri geliştirilecek ve koçluk yoluyla üst düzey pozisyonlara yükselebilmeleri için becerileri arttırılacaktır. Proje kapsamında ‘Stres Yönetimi’, ‘Aile İçi İletişim’, ‘İş -Aile Yaşamı Dengesi’, ‘Farkındalık’, ‘Empati’, ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ ile ilgili eğitim verilecektir.