HABER 8  NİSAN  2019

Öz İplik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu Toplandı

Öz İplik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu, 8 Nisan 2019 tarihinde Ankara/Kızılcahamam’da toplandı.

Genel Başkanımız Rafi AY’ın başkanlığında toplanan Başkanlar Kurulu, Öz İplik-iş Sendikası Genel Merkez Yöneticileri ve şube-bölge-il-ilçe başkanlarının, denetim ve disiplin kurulu üyelerinin katılımıyla Çam Hotel’de gerçekleşti.

Genel Başkanımız Rafi AY, başkanlar kurulunda bir konuşma yaparak,  geçtiğimiz günlerde gerçekleşen belediye seçimlerinin ardından Türkiye’nin gerçek gündemine dönmesi gerektiğini dile getirdi. AY, çalışma hayatıyla ilgili çözüm bekleyen sorunların da biran evvel dikkatte alınması gerektiğinin altını çizdi.

Başkanlar Kurulunda  Ülkemizin içerisinde bulunduğu siyasî-sosyal ve ekonomik durum, çalışma hayatının sorunları ile ilgili yaşanan son gelişmelerive “teşkilatlanma faaliyetleri” ele alındı.

Emek ve alın teri mücadelesinde 40 yıllık bilgi, birikime sahip olan sendikamızın, sendikal mücadelede üyelerinin çıkarlarını korumak ve gözetmek için çalışmalarına  hız kesmeden devam edeceğine vurgu yapıldı.

Sendikal mücadele yollarının geliştiği ve değiştiğinin farkında olan sendikamızın, yeni söylem/eylemlerle aktif, dinamik, pozitif bir sendikal kimlik inşası için çalışmalar yapılacağı belirtildi.

Genel Başkanımız AY, sendikamızın genel kurulun ardından geçekleşen ilk başkanlar kurulunun olduğunun altını çizerek, genel kurulumuzu şölene çeviren teşkilatımızın tüm başkan ve yöneticilerine teşekkür etti. Yönetim Kurulu Üyelerimiz, teşkilatımıza genel kurulumuzun anısında plaket takdim etti.

Başkanlar Kurulu, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.