HABER 2  MAYIS  2019

AY, ANTALYA'DA KONUŞTU

Genel Başkanımız Rafi AY, Antalya'da gerçekleştirdiğimiz 'İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması ve Cinsiyet Eşitliği Eğitimi' toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.

Sendikamız tarafından yürütülen, İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından finanse edilen, “Çalışma Ortamında İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması” projemiz kapsamında Antalya Sherwood Lara Otel’de gerçekleştirdiğimiz eğitim toplantısında konuşan Genel Başkanımız Rafi AY, emek hareketinin 1 Mayıs üzüntüsünü dile getirdi.

AY, konuşmasında şu açıklamalarda bulundu: "Konfederasyonumuz HAK-İŞ öncülüğünde aylar öncesinden, bin bir titizlikle Şanlıurfa'da kutlayacağız 1 Mayıs Uluslararası Emek ve Dayanışma Gününe hazırladık. Maalesef emek hareketi elim bir kaza ile yasa boğuldu.

Öz Büro İş Sendikamızın üyeleri, 5 emekçi kardeşimizi etkinliğe çıkmak üzere çıktıkları yolda elim kaza sonucu kaybettik. Yaralı işçi kardeşlerimiz var. Acımız büyük, yüreğimiz sızlıyor. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın. Vefat eden emekçilerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve emek hareketine baş sağlığı diliyorum. Yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum."

Genel Başkanımız Rafi AY, konuşmasının devamında projemizin öneminden ve sendikal faaliyetlerimizden bahsetti. AY, " Çalışma Ortamında İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması projemiz sendikal camia için örnek teşkil etmektedir. Sendikamız gerçekleştirdiği faaliyetlerle yenilikçi adımlar atmaktadır. Öz İplik iş Sendikası, ilkeli tutumu sayesinde işkolunda lider sendika olma yolunda hızla ilerlemektedir" ifadelerinde bulundu.

 

FOTOĞRAFLAR