HABER 16  MAYIS  2019

H&M ile ASOS’un Ulusal İzleme Komitesi Toplantısına Katıldık

H&M ile ASOS’un Ulusal İzleme Komitesi Toplantısı İstanbul’da Gerçekleşti

ASOS ve H&M ile IndustriALL Küresel Sendika arasında imzalanan Küresel Çerçeve Sözleşmesi kapsamında oluşturulan Ulusal İzleme Komiteleri 16 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul, Double Tree Hilton Hotel’de toplandı.

ASOS Ulusal İzleme Komitesi Toplantısı

ASOS Türkiye Temsilcisi Ceren İşat, IndustriALL Küresel Sendika Kıdemli Danışmanı Engin Sedat Kaya, IndustriALL Küresel Sendika Proje Koordinatörü Şeyda Çelikel, IndustriALL Küresel Sendika Temsilcisi Aylin Türer ve sektörde örgütlü, IndustriALL Küresel Sendika Üyesi sendikaların Ulusal İzleme Komitesi üyelerinin katıldığı ASOS Ulusal İzleme Komitesi toplantısına sendikamızı temsilen Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu katıldı.

Ulusal İzleme Komitesi Toplantısı Ceren İşat’ın ASOS markasının etik ticaret biriminin marka genelinde yapmış olduğu çalışmaları tanıtımı ile başladı. ASOS markasının kısa ve uzun dönemdeki hedeflerinin katılımcılar ile paylaşıldığı toplantıda markanın IndustriALL Küresel Sendika ile birlikte hazırlamış olduğu aplikasyonun kullanımı ve yaygınlaştırılması hakkında bilgiler verildi. IndustriALL üyesi sendikaların bu kapsamda gerçekleştirebileceği faaliyetler değerlendirildi ve taraflar karşılıklı bilgi aktarımında bulundu. Katılımcılar bir sonraki toplantıya ve yıl içindeki sürece dair eylem planlarını belirledikten sonra toplantı sona erdi.

H&M Ulusal İzleme Komitesi Toplantısı

IndustriALL Küresel Sendika Kıdemli Danışmanı Engin Sedat Kaya, IndustriALL Küresel Sendika Proje Koordinatörü Şeyda Çelikel, IndustriALL Küresel Sendika Temsilcisi Aylin Türer ve sektörde örgütlü, IndustriALL Küresel Sendika Üyesi diğer sendikaların katıldığı H&M Ulusal İzleme Komitesi toplantısına sendikamızı temsilen Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu katıldı. H&M Tedarik Zinciri Sürdürülebilirlik ülke müdürü Yüksel Sendan da canlı bağlantı ile toplantıyı takip etti.

Yüksel Sendan’ın H&M markasının Küresel Çerçeve Sözleşmeleri kapsamında planladıkları uzun vadeli ve kısa vadeli hedeflerini katılımcılarla paylaştığı toplantıda Eylül ayında gerçekleşecek H&M Küresel Ulusal İzleme Komitesi toplantısı için etkinlik planı tartışıldı ve faaliyet haritası belirlendi. Katılımcılar bir önceki toplantıda belirlemiş oldukları hedefler üzerinden giderek yeniden bir değerlendirme yaptı ve sosyal diyaloğu kuvvetlendirebilecek, faydalı çalışmalar planlamak hedefiyle toplantı sona erdi.

FOTOĞRAFLAR