HABER 11  HAZİRAN  2019

Sendikamızdan Emek ve Adalet Yürüyüşüne Destek

Bolu Belediyesinde Hizmet-İş Sendikasına üye olan ve işten çıkarılan işçiler için “EMEK VE ADALET YÜRÜYÜŞÜ” başladı.

Hizmet-İş Sendikası tarafından, Mart seçimlerinin ardından el değiştiren belediyelerde yaşanan işten çıkarmaları protesto etmek ve işten çıkarılan işçilerin yeniden işe alınması için binlerce işçiyle birlikte Bolu’dan Ankara’ya “Emek ve Adalet Yürüyüşü” başlatıldı.

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın liderliğinde 11 Haziran 2019 tarihinde Bolu Belediyesi önünde başlatılan “Emek ve Adalet Yürüyüşü”ne Genel Başkanımız Rafi AY ve beraberinde Genel Başkan Yardımcılarımız Muzaffer Birdoğan, Engin Doğan, İbrahim Yıldız, Akyazı Şube Başkanımız Mustafa Doğan, Düzce İl Başkanımız Telat Örnek de katılarak destek verdi. Yürüyüşe  Bolu Belediyesi’nde işten çıkarılan işçiler başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinde sendika değiştirme baskısı, tehdit ve çeşitli yöntemlerle işten çıkarılan emekçiler, HAK-İŞ’e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri de yoğun katılım gösterdi.İşten çıkarılmalar ve sendikal baskılara karşı çıkmak için gerçekleştirilen eylem, Bolu Belediyesinin önünde HAK-İŞ Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın basın açıklaması yapmasıyla başladı. İşçilerimiz işlerine geri dönene kadar sürecin takipçisi olacağız diyen Arslan; “Seçimden önce sözler verip, noter onayıyla karşımıza gelen Bolu Belediye başkanından ve işten çıkarılmalar olmayacak diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan sözlerini tutmalarını istiyoruz. Emekçilerimizin işlerine geri dönmelerini ve yetkililerin bizi anlamalarını istiyoruz. Biz HAK-İŞ olarak hiçbir siyasi ideolojinin ne yanında olduk ne de karşısında durduk. Bu haksızlığın son bulması için ne gerekiyorsa yapacağız, çünkü tüm mazlumların, mağdurların HAK-İŞ’ten alacakları var” dedi.

Arslan’ın konuşması sonrası kortej eşliğinde, Bolu Belediyesi ve CHP Bolu İl Başkanlığı önüne siyah çelenk bırakıldı. Bırakılan çelenk sonrası, CHP Genel Merkezinde son bulacak yürüyüş başladı. Emek ve Adalet için Bolu Belediyesi önünden başlayan yürüyüş, 22 Haziran günü CHP Genel Merkezinde son bulacak.

http://hizmet-is.org.tr/haberler/emek-ve-adalet-yuruyusumuz-binlerce-emekcinin-katilimiyla-basladi/

http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=2701

 

FOTOĞRAFLAR