HABER 22  HAZİRAN  2019

Sendikamızdan Endüstriyel İletişim Eğitimi

Endüstrisyel İletişim Eğitimi Eskişehir’de Gerçekleşti

IndustriALL Küresel Sendika üyesi sendikalar ve küresel markaların ortak taahhüdü ile oluşturulan Küresel Çerçeve Sözleşmeler kapsamında finanse edilen Endüstriyel İletişim Eğitimi, sendikamızın örgütlü olduğu Eskişehir’de kurulu bulunan Sarar Giyim A.Ş.’de gerçekleşti.

21 Haziran 2019 tarihinde başlayan ve iki gün süren eğitim seminerine; Genel Başkanımız Rafi AY, Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, Genel Başkan Yardımcılarımız Muzaffer Birdoğan, İbrahim Yıldız, IndustriALL Küresel Sendika Kıdemli Danışmanı Engin Sedat Kaya, Dış İlişkiler Sekreteri Pınar Özcan, Basın Danışmanımız Didem Boztaş, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu, Eskişehir İl Başkanlığı yönetimi, eğitim uzmanlarımız, Sarar Giyim işveren vekilleri ve usta başları ile üyelerimiz katıldı.

Eğitimin açılışında Genel Başkanımız Rafi AY ile Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar birer konuşma yaptı.

Genel Başkanımız Rafi AY konuşmalarında şu açıklamalarda bulundu:

“Değişen dünya’da sendikacılıkta değişti. İşçilerin olduğu gibi işverenlerin de hakları söz konusu. Dünya’daki çalışma hayatının yeni trendlerinden biri de bu. İşyeri var olacak ki, işçiler de var olsun. Biz de bu sendikal anlayışla çeşitli eğitimler veriyoruz. Sarar'da bu ilk eğitim çalışmamız. İhtiyaç oldukça eğitim çalışmalarımıza da devam edeceğiz. Dünya dar boğazda Türkiye bu dar boğazın daha da dar boğazında. Piyasalar sıkıntılı, işsizlik 5 milyona yaklaştı maalesef ülkemizde. Her ne iş yapıyorsak yapalım, işimize sahip çıkmamız lazım. Sendikacılık değişti derken dünyada üretim segmenti de değişti, bunu bilmemiz lazım”

Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ise şu açıklamalarda bulundu:

“Hepimiz bilmeliyiz ki bir çarşafın içindeyiz. Bu çarşafı yırtmamız lazım. Türkiye için de bu çarşafı nasıl yırtarız, düzgünlükle yırtarız, çalışmayla yırtarız. Herkes işine saygı göstermesi lazım. Ben nasıl ki üç çeyrek yaşımda yani 75 yaşımda gösteriyorsam hepimiz saygı göstermeliyiz. Dikkatli olmamız lazım. Harcamalarımıza, çocuklarımıza, işimize, ailemize saygı göstermemiz lazım. Sizlerden ricam çok iyi çalışmamızdır. Memleket bunalımda. Bunalımdayız. Bu bunalımı birlikte aşacağız. Aşmamız lazım. Aşılması lazım. Sizlerden ricam işinize gelirken işi düşünmenizdir. Sizleri seviyoruz. Allah hepimizin işini gücünü rast getirsin”

IndustriALL Küresel Sendika Kıdemli Danışmanı Engin Sedat Kaya da bir selamlama konuşma yaparak, proje hakkında bilgilendirmede bulundu.

21-22 Haziran 2019 tarihlerinde gerçekleşen eğitimlerde  eğitim uzmanlarımız tarafından İşyerinde Pozitif İletişim, İş Etiği ve Endüstri Kültürü ve İşyeri Şiddeti ve Türleri üzerine eğitim verildi.

 

FOTOĞRAFLAR