HABER 1  TEMMUZ  2019

İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Eğitimleri Başladı

Düzce Örma Tekstil ’de Eğitimimiz Tamamlandı

Sendikamız tarafından yürütülen, Norveç Büyükelçiliği tarafından finanse edilen İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Projesi kapsamındaki düzenlenen ilk eğitimimiz Düzce Örma Tekstil ’de gerçekleşti.

01 Temmuz 2019 tarihinde başlayan ve temmuz ayı süresince 10 gün sürecek olan eğitimimizin ilk gününe; Genel Başkan Yardımcımız Engin DOĞAN, Düzce İl Başkanımız Telat Örnek, Proje Koordinatörümüz Pınar Özcan, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu, Düzce İl Başkanlığı yönetimi, eğitim uzmanlarımız, Örma Tekstil işveren vekilleri ve işçiler katıldı.

Eğitimin açılışında Genel Başkan Yardımcımız Engin Doğan bir konuşma yaptı.

Genel Başkan Yardımcımız Engin Doğan konuşmasında sendikamızın emek hareketindeki gücünün en temel kaynağı olan kadınların çalışma hayatındaki sorunlarının çözülmesine ve bu bağlamda karşılaştıkları gerek iş gerek ise aile hayatındaki engelleri kaldırmaya yönelik mücadelesini daima sürdürdüğüne vurgu yaptı. Sendikamızın 10 Mayıs 2019 tarihinde yürürlüğe koyduğu İşyerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Projesi ile 21 Haziran 2019 tarihinde ILO üye devletleri tarafından imzalanan İş Dünyasında Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Sözleşmesi’nden önce bu adımı atmasının, projemizin ülkemizde örnek teşkil edeceğini belirti.

Genel Başkan Yardımcımızın açılış konuşmasının ardından, Proje Koordinatörümüz Pınar Özcan ise proje tanıtım sunumu gerçekleştirerek,   projenin hedefleri, uygulanacak faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Projemiz kapsamında verilen eğitimlerde, eğitim uzmanlarımız tarafından İşyerinde Pozitif İletişim, İş Etiği ve Endüstri Kültürü ve İşyeri Şiddeti ve Türleri üzerine eğitim verildi ve bireysel koçluk görüşmeleri gerçekleşti.

Eğitime katılan katılımcılar için hazırlanan Sertifika Töreninin ardından toplu fotoğraf çekiminin ardından eğitimin ilk günü son buldu.

FOTOĞRAFLAR