HABER 10  TEMMUZ  2019

HAK-İŞ 14. Olağan Genel Kurulu Şölen Havasında Başladı

HAK-İŞ, 14. Olağan Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, binlerce işçinin, delegenin, üst düzey protokolün ve misafirlerin yoğun katılımıyla başladı.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in 14. Olağan Genel Kurulu, “Emek, Demokrasi, Özgürlük, Adalet İçin İleri” temasıyla 10 Temmuz 2019 tarihinde şölen havasında başladı.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrif ettiği, bakanların, siyasilerin, üst düzey protokolün, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası sendika temsilcilerinin, delegelerin ve binlerce HAK-İŞ’li emekçinin katılımıyla ATO Congresium’da başlayan genel kurula; Genel Başkanımız Rafi AY, Genel Başkan Yardımcılarımız Muzaffer Birdoğan, Engin Doğan, İbrahim Yıldız, Turgay Ulutürk, Genel Sekreterimiz Samet Ceylan, Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Pınar Özcan, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu sendikamız personeli Can Berkay Şahin, Basın Danışmanımız Didem Boztaş ve delegelerimizden oluşan heyetle sendikamız Öz İplik İş yoğun katılım gösterdi.

Genel Başkanımız Rafi AY, Hesap Tetkik ve Tahmini Bütçe Komisyonunda görev aldı.

ARSLAN: “HAK-İŞ 700 Bin Erdemli Mensubuyla Bir Ulu Çınara Dönüştü”

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Konfederasyonumuzun 14. Olağan Genel Kurulunun icra edildiği bugünü, HAK-İŞ’in gücünü tahkim ettiği tarihi bir gün olarak değerlendirdi. Yüreğinde emekçilerin vicdanını taşıyanların 44 yıl önce toprağa attığı tohumun, bugün 700 bin erdemli mensubuyla HAK-İŞ isimli bir ulu çınara dönüştüğünü ifade eden Arslan, Genel Kurulumuzu, toprağa tohum saçanların açtığı yolda, uzun, anlamlı, meşakkatli fakat bir o kadar da onurlu emek mücadelesinin 44. adımında icra ediyor olmanın önemine vurgu yaptı.

 “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan HAK-İŞ’e Teşekkür

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Bu yıl 43. Kuruluş Yıldönümünü geride bırakan HAK-İŞ Konfederasyonumuza ilk günden bu yana sürdürdüğü emek, demokrasi, özgürlük, adalet mücadelesi için teşekkür ediyorum. Kuruluşundan bugüne kadar HAK-İŞ’in çalışmalarında emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bugün gerçekleştirilmekte olan 14. Olağan Genel Kurul toplantısının HAK-İŞ camiası, çalışma dünyamız ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum” dedi.

ERDOĞAN: “HAK-İŞ Her Zaman Milli ve Yerli Çalışmalarını Sürdürmüştür”

İnancımızda ve kültürümüzde çalışmanın, alınteri ile üretmenin, hakkını aramanın ve almanın çok değerli görüldüğünü ve övgüyle karşılandığını belirten Erdoğan, “Kurulduğu günden bu yana HAK-İŞ, işçinin hakkını aramakla kalmamış, aynı zamanda bağrından çıktığı toplumun tüm meseleleri ile yakından ilgilenmiştir. Aynı alanda faaliyet gösteren kendi milletinin değerlerine, çıkarlarına duyarsız olan, kimilerinin tersine HAK-İŞ hep milli ve yerli çalışmalarını sürdürmüştür. 1980 darbesine 28 Şubat müdahalesine ve 15 Temmuz’a kadar bu ülkenin zor zamanlarında hakkın ve adaletin yanında duran HAK-İŞ, Konfederasyonu’na şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

SELÇUK: “HAK-İŞ Rol Model Oldu”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konu çalışma hayatı olduğunda önemli bir payın sendikalarda olduğunu belirterek, “HAK-İŞ, üye sendikalarıyla Kadın, Gençlik, Engelliler, İş Sağlığı ve Güvenliği Komiteleriyle bu çabanın tam ortasında yer alıyor. Ulusal ve uluslararası düzeyde yürüttüğü projelerle, örnek sendikacılık anlayışıyla sosyal adaletin sağlanmasında rol model oldu” dedi.

Detaylar; http://www.hakis.org.tr/

 

FOTOĞRAFLAR