HABER 19  TEMMUZ  2019

İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Projesi

Düzce Örma Tekstil’de İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Eğitimleri Tamamlandı

Düzce Örma Tekstil’de İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Eğitimleri Tamamlandı

Sendikamız tarafından yürütülen, Norveç Büyükelçiliği tarafından finanse edilen İş Yerinde Kadına Yönelik Şiddet ve Tacizin Önlenmesi Projesi kapsamında Düzce Örma Tekstil ’de düzenlenen eğitimlerimiz tamamlandı.

01-19 Temmuz 2019 tarihleri arasında 11 farklı gruba toplamda 350 katılımcının katılımıyla gerçekleşen eğitimlerimizden Örma Teksil’deki mavi, gri yakalı çalışanlar ve idari personel faydalandı.

Eğitimlerimize; Genel Başkanımız Rafi AY,Genel Başkan Yardımcımız Engin Doğan,Düzce İl Başkanımız Telat Örnek, Proje Koordinatörümüz ve Kadın Komitesi Başkanımız Pınar Özcan, Düzce İl Sekreterimiz ve Kadın Komitesi İl Sorumlumuz Arife Akay, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu, Düzce İl Başkanlığı yönetimi, eğitim uzmanlarımız, Örma Tekstil işveren vekilleri ve üyelerimiz katıldı.

01 Temmuz 2019 tarihinde başlayan eğitimin ilk grubunun açılış konuşmasını Genel Başkan Yardımcımız Engin Doğan gerçekleştirdi ve projemizin ülkemizde örnek teşkil edecek bir niteliğe sahip olduğundan söz etti.

09 Temmuz 2019 tarihindeki eğitimin kapanış konuşmasını Genel Başkanımız Sayın Rafi AY gerçekleştirdi. Şiddet ve tacize ilişkin ulusal ve küresel unsurlardan söz eden AY, bu kapsamda yürütülen projemizin ülkemize sağlayacağı katkıların önemle altını çizdi.

Proje Koordinatörümüz ve Kadın Komitesi Başkanımız Pınar Özcan ise katıldığı gruplarda proje tanıtımını gerçekleştirerek,   projenin hedefleri, uygulanacak faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Sendikamızın kadına yönelik faaliyetlerini kapsamlıca anlatan Özcan, Türkiye’de kadın üyelerimize yönelik somut ve örnek alınan projeler üreten nadir sendikalardan biri olduğunun altını çizdi.

19 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilen eğitimler ile birlikte Örma Tekstil’de yürütülen eğitimler son buldu.

Sendikamız, eğitimlerimizi teşkilatımızın projemiz kapsamındaki belirlenmiş diğer bölgelerinde gerçekleştirmeye devam edecektir.

Projemiz kapsamında verilen eğitimlerde, eğitim uzmanlarımız tarafından İşyerinde Pozitif İletişim, İş Etiği ve Endüstri Kültürü, İşyeri Şiddeti ve Türleri ile Şiddet ve Tacizin Önlenmesi üzerine eğitimler verildi ve bireysel koçluk görüşmeleri gerçekleşti.

Eğitime katılan katılımcılar için hazırlanan Sertifika Töreninin ardından toplu fotoğraf çekiminin ardından eğitimin son buldu.

FOTOĞRAFLAR