HABER 17  TEMMUZ  2019

Rekabetçi ve Yenilik Operasyonel Programına Katıldık

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortaklığında finanse edilen ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen programa katıldık

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti ortaklığında finanse edilen ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında ‘’Rekabetçi ve Yenilik Operasyonel Programı (RYOP)’’ altında ‘RYOP’un (2014-2020) Program Otoritesi, Nihai Yararlanıcıları ve Tanıtımı için Teknik Yardım Projesi’’nin RSPinfo adıyla bilgilendirme toplantısına katıldık.

17 Temmuz 2019’da Bilkent Otel ve Konferans Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu ve Stajyerimiz Zeynep Birdoğan katıldı.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı Angel Gutierrez Hidalgo de Quintana ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Mustafa Erdoğan tarafından yapılan açılış konuşmaları ile başlayan toplantı, RYOP Projesi Takım Lideri William P. Lewis Proje Sunumunu gerçekleştirmesi ile devam etti.

Proje kapsamında, 2007-2013 yılları arasında milli geliri Türkiye gelirinin %75 altında oranına sahip olan 43 ilde 46 program uygulanmıştır. 3 milyar Türk Lirası tutarındaki bütçe ile binlerce kişiyi istihdam eden projenin; 2014-2020 yılları arasında 300 Milyon Euro ile bölge kısıtlaması olmaksızın tüm ülkede imalat sanayinde kapasite geliştirmeye yönelik projeler geliştirmesi ve yürütmesi beklenmektedir.

Geçmiş Dönemlerde yürütülen projelerden örneklerin verildiği ve sunumların gerçekleştirdiği toplantıda, Erciyes Teknopark Bölgesel İnovasyon Merkezi’nin Kurulması Projesi ve Pamuk Lifi Üretiminde Bölgesel Sınai İşbirliği Projesi katılımcılar tarafından ilgiyle takip edilmiştir.

Proje tanıtımları ve öğle yemeğinin ardından, Projelerde İletişimin Güçlendirilmesi , Projelerde Sürdürülebilirlik, Kapasite Geliştirme ve Karşılaşılan Sorunların Çözülmesi üzerine hazırlanan paralel açık alan oturumları ile etkinlik son buldu.

FOTOĞRAFLAR