HABER 31  TEMMUZ  2019

ÖZ İPLİK-İŞ SENDİKASI İŞKOLUNDA HIZLA LİDERLİĞE İLERLİYOR

İşkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2019 Temmuz ayı istatistikleri resmi gazetede yayımlandı.

Türkiye’de 2019 yılının ilk yarısında toplam işçi sayısı 352 bin 80 kişi artarak 13 milyon 764 bin  63 kişiye ulaştı. Dokuma ve Deri İşkolunda kayıtlı çalışan sayısı Ocak ayı istatistiklerine göre 49 bin 530 kişi artarak 1 milyon 92 bin 379 kişiye ulaştı.

Sendikamız Öz İplik İş,  üye sayısını 2019 ilk yarısında  bin 995 kişi arttırdı. Özel sektörde işçi sirkülasyonunun hızla yaşandığı, kayıt dışılığın en fazla görüldüğü sektörümüzde sendikamız  Öz İplik İş, her türlü olumsuz şartlara rağmen üye sayısını hızla  arttırmanın ve ailesinin genişlemesinin  mutluluğunu yaşıyor. İşkolunun ikinci büyük sendikası olan Öz İplik-İş, işkolunun lider sendikası olma yolunda emin ve kararlı adımlarla ilerliyor.

Biz, ülkemizin ‘Dokuma, Hazır Giyim ve Deri’ sektöründe hiçbir zorluktan kaçınmadan çalışan, Türkiye’ye güç katan emekçilerimizin tek yürek olmuş gücüyüz. Sektörün ve çalışanlarının en güvenli ve sağlam çatısıyız