HABER 5  EYLÜL  2019

Çalışma Ortamında İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması Projemizin Kıbrıs Eğitimi Tamamlandı

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası Yönetici ve Üyelerine Yönelik Eğitimimizi Tamamladık

Sendikamız tarafından yürütülen Çalışma Ortamında İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması” Projesi kapsamında Kıbrıs Türk Kamu görevlileri Sendikası yönetici ve üyelerine yönelik eğitimimizi tamamladık.

Sendikamız tarafından yürütülen, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezinin destekleyicisi olduğu “Çalışma Ortamında İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması” Projesi kapsamında düzenlenen İş ve Aile Yaşamının Uyumlaştırılması ve Cinsiyet Eşitliği Eğitimi’nin 04-05 Eylül 2019 tarihlerinde KKTC KAMUSEN Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında gerçekleştirilen eğitime Genel Başkanımız Rafi Ay, KKTC KAMUSEN Genel Başkanı Metin ATAN, Genel Başkan Yardımcımız Muzaffer Birdoğan, KKTC KAMUSEN Cinsiyet Eşitliği Sekreteri Ayşe Özdemirağ, Kadın Komitesi Başkanımız ve Proje Koordinatörü Fulya Pınar Özcan, Eğitim Uzmanlarımız, Aile Danışmanı ve Çocuk Gelişim Uzmanı Özlem Küçükfırat, Uzman Yardımcımız  ve Proje Asistanımız Tilbe Gocuklu, KKTC KAMUSEN yönetim kurulu üyeleri, üyeler ve eşleri katıldı.

Proje Koordinatörümüz Fulya Pınar Özcan proje takdimini gerçekleştirerek, projenin hedefleri, uygulanacak faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Proje takdiminin ardından KKTC KAMUSEN Genel Başkanı Metin Atan yapmış olduğu konuşmasında proje kapsamında faydalanmış oldukları bu değerli eğitim adına sendikamıza teşekkürlerini ileterek gelecek çalışmalarda da işbirliklerine devam etmek istediklerini belirtti.

Genel Başkanımız Rafi Ay yapmış olduğu açılış konuşmasında ‘’Projelere çok önem veriyoruz, kadın üye sayımız çok fazla. Türkiye’deki durum Kıbrıs’taki gibi değil maalesef. Toplumsal cinsiyet eşitliği bakımından Türkiye’deki kadınların üzerindeki yük çok fazla.  Üyelerimizin farkındalığını artırmak ve eğitim seviyesini yükseltmek için projelerimizi uyguluyoruz. Projemiz örnek niteliğinde bir projedir, Özellikle eğitim uzmanlarımızın gerçekleştirdiği bireysel koçluk görüşmeleri sayesinde büyük faydalar sağlayacağına inanıyoruz. İnşallah katkılarımızı artırmaya devam edeceğiz.’’ dedi

Açılış konuşmalarının ardından eğitim uzmanlarımız Toplumsal Cinsiyet Eşitliği,Farkındalık, Empati, Stres Yönetimi, Mutlu Aile Mutlu Çocuk, Aile İçi Etkin İletişim konuları üzerine eğitimler verdi.

Eğitimin yanı sıra tüm katılımcılar koçluk görüşmelerine katılarak yaşam koçlarından koçluk aldı.

Eğitim sonunda gerçekleştirilen sertifika töreninde KKTC Kamusen Genel Başkanı Metin Atan ve Proje Koordinatörümüz Pınar Özcan katılımcılara sertifikalarını takdim etti..

Eğitim sonunda KKTC Kamusen Genel Başkanı Metin ATAN değerli katkılarından dolayı Genel Başkanımız Rafi AY ve eğitim uzmanlarına plaket takdim etti. Genel Başkanımız Rafi AY’ın plaketini Proje Koordinatörümüz ve Kadın Komitesi Başkanımız Fulya Pınar Özcan aldı.

Gerçekleştirmiş olduğumuz eğitimler Kıbrıs basınında geniş bir şekilde yer buldu.

FOTOĞRAFLAR