HABER 14  EYLÜL  2019

Genel Merkez Kadın Komitesi Toplantısı Genel Başkanımız Rafi AY'ın Katılımlarıyla Başladı

İki gün sürecek olan Sendikamız Öz İplik İş Genel Merkez Kadın Komitesi Toplantısı’nın ilk günü 14 Eylül 2019 tarihinde Edirne Ramada Otel’de gerçekleşti.

Toplantımızın Açılış Bölümüne Genel Başkanımız Rafi AY, HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Edirne İl Başkanı Emre Promet, Genel Başkan Yardımcılarımız Engin Doğan, Turgay Ulutürk, İbrahim Yıldız ve Muzaffer Birdoğan, Kadın Komitesi Başkanımız Fulya Pınar Özcan, Kadın Komitesi Başkan Yardımcılarımız Canan İşbilen ve Zeynep Dal, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu ve teşkilatımız Kadın Komitesi İl Sorumlularımız katıldı.

Kadın Komitesi Başkanımız Fulya Pınar Özcan konuşmasında, Türkiye’de ve sendikal camiada kadına yönelik çalışmaları kurumsal olarak yapabilen ve toplantıları gerçekleştirebilen tek sendika olduğumuzun altını çizdi. Özcan,  Genel Başkanımız ve Genel Yönetim Kurulu üyelerimizin destek ve teşviki ile çalışmalarımızın anlam ve değer kazandığını belirterek teşekkürlerini sundu.

HAK-İŞ Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Edirne İl Başkanı Emre Promet bir karşılama konuşması yaparak bu anlamlı toplantı ve eğitim çalışmalarının Edirne’de gerçekleştirilmesinden büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, başta Genel Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Genel Başkanımız Rafi AY açılış konuşmasında ‘’Kadın ile bir işe başlarsanız, o işin sonu gerçekten güzel ve sağlam oluyor. Öz İplik İş Sendikası olarak biz kadınların gücüne inanıyoruz. Gerek örgütlenmede gerek sorunların çözümünde kadın arkadaşlarımızın varlığı anlam kazandırıyor. Çünkü görüyoruz ki kadın arkadaşlarımızın varlığı ile işlerimiz daha verimli bir hal alıyor. Projelerimiz ve Kadın Komitesi faaliyetlerimiz sayesinde sizler ile bir araya gelerek çalışmalarımızı değerlendirme imkanı buluyoruz. Bu çalışmalar sürecinde sizlere önemli görevler düşüyor. Gerçekleştirdiğimiz bu toplantı ve eğitimlerle sizlerin kapasitelerini geliştirerek çözüm sağlayacak çeşitli becerileri kazanacağınıza inanıyoruz. Birlikte çalıştığınız arkadaşlarınıza faydalandığınız eğitimleri ve toplantıları aktarmanız, sendikamızın gelişimine önemli bir katkı sağlayacaktır. Sendikal bilincin artması, sizlerin onlara aktardığı bilgilerle mümkün olacaktır ’’ açıklamalarında bulundu.

Kadın Komitemize vermiş oldukları emek için teşekkürlerini sunan AY, bu eğitimlerin süreklilik kazanacağını ifade etti.

Açılış konuşmalarının ardından eğitim uzmanları tarafından Kadın Komitesi İl Sorumlularına İleri Düzey Temsilci İletişim Yetkinlikleri Eğitimi verildi. Eğitimin kapsamını İleri Düzey Temsil Yetkinlikleri, Şikayet Yönetimi, Empatik Şikayet Karşılama ve Mağdurla İletişim, Yapıcı Görüş Bildirme ve Temsilcinin Beden Dili konuları oluşturdu.

Ardından Bilgi İşlem Uzmanı Mustafa Yavuz tarafından Kadın Komitesi İl Sorumlularına Temel Bilgisayar Eğitimi verildi. Bilgisayara Giriş ve Ofis Programlarının Öğrenilmesi, Web Eğitimi, Sosyal Medyaya Giriş ve Aktif Kullanım konularında katılımcıları aydınlattı ve uygulamalı eğitim gerçekleştirdi.

Avukatımız Selma Yağan, İş Kanunu’nda Kadın konusunda Kadın Komitesini bilgilendirerek mevzuat ve kanuni düzenlemeler hakkında katkı sağladı.

Eğitim çalışmalarının ardından Kadın Komitesi İl Sorumluları dönem içerisindeki gerçekleştirdikleri faaliyetleri ve hazırlamış oldukları raporları katılımcılarla paylaştı. Kadın Komitesi’nin gelecek dönemki faaliyetlerinin planlandığı toplantıda belirlenen yol haritası ile toplantının ilk günü son buldu.

 

FOTOĞRAFLAR