HABER 11  EYLÜL  2019

"Genç Sendikacılar Eğitim Yoluyla Bilinçleniyor” Eğitimine Katıldık

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı Kapsamında HAK-İŞ Tarafından Eğitim Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Gençlik Komitesi koordinatörlüğünde düzenlenen ‘’Genç Sendikacılar Eğitim Yoluyla Bilinçleniyor‘’ konulu eğitim programına katıldık.

10-11 Eylül tarihlerinde Ankara Plaza Otel’de gerçekleşen eğitime, HAK-İŞ ve bağlı sendikalarımızın üyeleri, uzmanları ile yükseköğretim gören üniversiteli gençler katıldı. Sendikamızdan da Stajyerimiz Zeynep Birdoğan ve Eskişehir Baştemsilcimiz Zeynep Dal katıldı.

Açılış konuşmasını Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan yaptı. Arslan konuşmasında ülkemizin daha büyük bir güç haline gelmesi, aydınlık yarınlara ulaşması konusunda gençlere büyük görevler düştüğünü belirtti. Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonu olarak gençlerle her fırsatta bir araya gelerek, gençlerin bugünkü ve gelecekteki sorularına ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek özgün projeler ve çalışmalar hazırladıklarını, HAK-İŞ’in çalışmalarını, çalışma hayatının sorularını ve sendikal faaliyetleri anlattıklarını sözlerine ekledi.

Eğitimde ilk gün Hak-İş Gençlik Komitesi Başkanı Elif Yıldırım, Hak-İş’in Gençliğe Bakış Açısı ve Politikaları hakkında konuşma yaptı.

Hak-İş Hukuk Müşaviri Hamdi Abdullah Koçoğlu, Türkiye’de Çalışma Hayatı Mevzuatı ve Sendikal Örgütlenme hakkında eğitim verdi.

Hak-İş Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda sunum ve soru-cevap yaptı.

İlk günün son konuşmacısı Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı Osman Yıldız oldu. Sayın Yıldız Bilgi ve Tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Eğitimin ikinci ve son gününde Hak-İş Genel Sekreter Yardımcısı Erdoğan Serdengeçti, Kişisel İletişim Becerileri ve Beden Dili hakkında hazırladığı sunumu sundu ve ardından soru-cevap yaptı.

İdari İşler Müdürü Recep Bişkin, Sosyal Medyanın Etkin Kullanımı eğitimi verdi.

Eğitim Katılım Belgelerinin Takdimi ve Gençlik Farkında Proje Yarışması Ödül Töreni ile son buldu.

FOTOĞRAFLAR