HABER 24  EYLÜL  2019

Sendikamız İtalyan UİLTEC Sendikasıyla İşbirliği Anlaşması İmzaladı

Genel başkanımız Rafi Ay, Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Pınar Özcan ile birlikte 24 Eylül 2019 tarihinde İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan Tekstil, Kimya ve Enerji sektörlerini temsil eden UİLTEC sendikasının davetlisi olarak Roma’ya gitti.

UİLTEC tarafından organize edilen temsilcilerin biraraya geldiği eğitime katılan genel başkanımız Rafi Ay eğitimde bir konuşma gerçekleştirerek sendikamızın eğitim çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. UİLTEC sendikasıyla işbirliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Ay, Uluslararası dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

Ay, Eğitimin sonunda UİLTEC Genel Sekreteri Paolo Pirani’ye sendikamızın plaketini hediye etti. UİLTEC genel sekreteri Paolo Pirani’de sendikamız heyetine hediye takdiminde bulundu.

Ziyaret ikili görüşmelerle devam etti.  UİLTEC genel sekreteri Paolo Pirani, Tekstil Sektöründen sorumlu  Sekreter Daniela Piras, Uluslararası İlişkiler Sekreteri Patrizia Pitronaci, uluslararası ilişkiler Uzman yardımcısı Arianna Amalfi ile görüşen genel başkanımız Rafi Ay ve uluslararası ilişkiler sekreterimiz Pınar Özcan karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Genel başkanımız Sendikamızın faaliyet ve çalışmalarına ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. Özellikle İtalyan markalara üretim yapan işyerlerindeki mevcut durumu anlatan Ay, ortak gerçekleşecek projelere ilişkin fikirlerini paylaştı.

Toplantı’da genel başkanımız Ay’ın ardından UİLTECTekstil Sektör Sorumlusu Daniela Piras İtalya’daki sendikal durumla ilgilibir sunum yaptı. Piras’ın ardından ise Türkiye’de sendikacılık, Kadın komitemizin  çalışmaları ve uluslararası faaliyetlerimizle ilgili Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Pınar Özcan sunum yaptı.

Toplantı’da ikili işbirliklerini sürdürülebilir hale getirmek üzere iki sendika arasında ikili işbirliği imzalamaya karar verildi. Sendikamız genel başkanı Rafi Ay ve UİLTEC genel sekreteri Paolo Pirani önemli bir anlaşmaya imza atarak sendikal bağları güçlendirdi

FOTOĞRAFLAR