HABER 13  EKİM  2019

AY, Ortak Paylaşım Platformuna Katıldı

Genel Başkanımız Rafi AY, TİSK ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından  düzenlenen “Ortak Paylaşım Forumu” toplantısına katıldı.

Genel Başkanımız Rafi AY, 11-13 Ekim 2019 tarihlerinde Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından “Birlikte Mümkün Türkiye” sloganıyla Antalya Belek’te düzenlenen “Ortak Paylaşım Forumu” toplantısına katıldı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve  geleneksel hale getirilmesi planlanan Foruma, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Konfederasyonumuz HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ile beraber  üç konfederasyon genel başkanı ve yöneticileri, HAK-İŞ’E bağlı sendikaların başkan ve yöneticileri, Uluslararası İşverenler Teşkilatı (IOE), Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO), Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ITUC) ile işveren ve işçi sendikalarından 350'ye yakın temsilci katıldı.

Televizyoncu Didem Arslan moderatörlüğünde gerçekleştirilen forumda, Konfederasyınumuz HAK-İŞ Genel Başkanı bir konuşma gerçekleştirdi. Diğer yandan Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden gelen Zeytin Çekirdekleri Korosu Anadolu’nun çeşitli yörelerinden farklı müzikleri icra ettiler.

Koristlerin her birinin üzerinde bir konfederasyon genel başkanının ismi yer aldı. Konfederasyonumuz HAK-İŞ genel Başkanı  Mahmut Arslan, tişörtünün üzerinde HAK-İŞ Genel Başkanı yazılı olan çocukla yakından ilgilendi.

Programın sonunda konfederasyon genel başkanlarına günün anısına bir resim hediye edildi.

Üç gün süren Ortak Paylaşım Forum ile kamunun, çalışanların ve işverenlerin çalışma hayatına ilişkin konularda karar alma süreçlerine katılımını ifade eden "Sosyal Diyalog" tanımının genişletildi.

http://www.hakis.org.tr/haberler.php?action=haber_detay&id=2858&fbclid=IwAR3C6etia1i3JIi8rlcfSFu1lEhf6AYjUksbHBuki46fOzL1kJerrUyp1dI

 

 

 

FOTOĞRAFLAR