HABER 22  EKİM  2019

3. Uluslararası Sendikalar ve Mesleki Örgütler Konferansına Katıldık

Genel Başkanımız Rafi AY ve Başkan Yardımcılarımız 3.Uluslararası Sendikalar ve Mesleki Örgütler Konferansına Katıldı

Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği’nin HAK-İŞ ve MEMUR-SEN’in ev sahipliğinde gerçekleştirdiği 3. Uluslararası Sendikalar Konferansı “Kudüs İçin Hep Birlikte” temasıyla 22 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Üst düzey protokolün yoğun ilgi gösterdiği ve 45 ülkeden 200 yabancı konuğun katılım sağladığı konferansa Genel Başkanımız Rafi AY ve beraberinde Genel Başkan Yardımcılarımız Engin Doğan, Turgay Ulutürk katıldı.

Uluslararası Kudüs ve Filistin’e Destek Sendikalar Birliği ve HAK-İŞ Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan, konferansta yaptığı konuşmada “Huzurunuzda ‘Uluslararası Filistin ve Kudüs’e Destek Sendikalar Birliği Başkanı’ sıfatıyla ev sahipliği yaptığımız bu Konferans’ın Kudüs ve Mescid-i Aksa davası’na yeni bir nefes getireceğine, yeni bir ufuk açacağına inanıyorum. Şunu öncelikle bilmek gerekir ki; bir dava, eğer bilinç ve varoluş meselesi haline gelirse, uğruna mücadele edilecek gayeye dönüşürse o davanın zaferi mutlaktır. Çünkü birileri istemese de yeryüzünde huzur ve barış iklimi hâkim olacaktır. HAK-İŞ olarak bu idrakle; sendikal faaliyetlerimizin asli bir unsuru olarak Kudüs ve Filistin davasına sahip çıkmayı, her platformda savunmayı ve duyarlılık oluşturmayı kendimize görev telakki ediyoruz. Bu amaçla, gerek ülkemizde, gerekse de uluslararası arenada farkındalık oluşturmaya ve bu davanın savunucusu olmaya devam ediyoruz” açıklamalarına bulundu.

Detaylar: http://www.hakis.org.tr

 

FOTOĞRAFLAR