HABER 20  KASIM  2019

IndustriALL Tekstil, Hazır Giyim, Ayakkabı ve Deri Sektör Komitesi Toplantısına Katıldık

IndustriALL Tekstil,Hazır Giyim, Ayakkabı ve Deri Sektör komitesi toplantısı Cenevre'de Gerçekleşti

IndustriALL Tekstil,Hazır Giyim, Ayakkabı ve Deri Sektör komitesi toplantısı 20 Kasım 2019 tarihinde İsviçre’nin Cenevre kentinde Industriall Küresel Sendika genel merkezinde gerçekleşti. Toplantıya 18 farklı ülkeden 20’den fazla Sendika yöneticisi katıldı. 

Toplantıya sendikamızı temsilen Genel başkanımız Rafi Ay ile birlikte Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Pınar Özcan katıldı. 

2019-2020 Sektörel Eylem planının tartışıldığı toplantıda Accord anlaşması, ACT, küresel çerçeve sözleşmelerine yönelik gelişmeler , bölgesel raporlar paylaşıldı.

Genel başkanımız Rafi Ay konuşmasında küresel çerçeve sözleşmlerinin çok önemli olduğunu ve sendikamıza çok önemli katkıları olduğunu söyledi. Sendikamızın teşkilata yönelik gerçekleştirdiği eğitim çalışmalarından bahseden Ay, Sendika olarak GFA kapsamında kurulan Ulusal İzleme Komiteleri’ni önemsiyoruz. Tüm GFA markalarının NMC kurmalarını istiyoruz dedi. 

Uluslararası İlişkiler Sekreterimiz Pınar Özcan da H&M tarafından düzenlenen tedarikçilerle gerçekleştirilen endüstri ilişkileri konferansına yönelik bilgi verdi. Bu toplantının ve Küresel çerçeve sözleşmesi imzalayan markaların iyileştirme sürecinde sendikamızın birlikte çalıştığını ve işyerlerinde sıfır şiddet projesi yürüterek markaların işyerlerinin siparişleri arttırmasına katkıda bulunduğumuzu söyledi.

Toplantı katılımcı sendikaların olumlu gelişmeleri paylaşmasının ardından sona erdi

 

FOTOĞRAFLAR