HABER 27  KASIM  2019

HAK-İŞ 8. Uluslararası Kısa Film Yarışması Gerçekleşti

Basın Danışmanımızın Yönetmeni Olduğu 'Hülya' Filmi Ödül Aldı

HAK-İŞ’in Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da katkılarıyla bu yıl sekizincisini gerçekleştirdiği “Emeğe Saygı” temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödül Töreni, 27 Kasım 2019 tarihinde Ankara Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleştirildi.

Sinema ve sanat dünyası HAK-İŞ 8. Uluslararası Kısa Film Yarışmasında buluştu. 11 kategoride ödülün verildiği, 214’ü Türkiye’den olmak üzere 119 ülkeden toplam 4 bin 46 film yapımcısı başvuruda bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katıldığı, Türk sinemasına yıllarını vermiş ünlü yönetmen, yapımcı ve oyuncular ile büyük HAK-İŞ ailesinin yoğun katılım sağladığı törene sendikamızdan Genel Başkan Yardımcılarımız Muzaffer Birdoğan, Engin Doğan, Turgay Ulutürk, Yarışmaya Yönetmen olarak başvuruda bulunan Basın Danışmanımız  Didem Boztaş,  filmimizin kamera ve kurgusunu yapan Emre Polatel ve filmimizde kahramanı Hülya Cezveci katıldı.

ÖZ İPLİK İŞ YARIŞMADA ÖDÜL ALDI

Emek temalı HAK-İŞ 8. Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda ödüle layık görülen eser sahipleri ödülleriyle buluştu. 119 ülkeden 4 bin 46 filmin başvuru yaptığı yarışmada 11 kategoride ödül verildi.

Basın Danışmanımız Didem Boztaş’ın  yönetmeni olduğu ‘HÜLYA’ isimli film ilk 11’e girerek ‘En İyi Kadın Oyuncu’ kategorisinde ödül aldı. Didem Boztaş ve Hülya Cezveci’ye ödülü Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan  ile TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş tarafından takdim edildi. 

BİRDOĞAN, NECATİ ÇELİK ÖZEL ÖDÜLÜNÜ TAKDİM ETTİ

Yarışmada ödül alan 11 kategoriden biri olan Necati Çelik Özel Ödülü’ne Uluslararası kategoride İspanya’dan “I Have Just A Dream” filmiyle Javi Navarro adına Pedro Herrero Garcia, ulusal kategoride ise “Bir Emek Mücadelesi” filmi ile Sami Sandal layık görüldü. Yarışmacılara ödüllerini HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve HAK-İŞ’e bağlı sendikaların başkan ve yöneticileriyle beraber Genel Başkan Yardımcımız Muzaffer Birdoğan takdim etti.

Detaylar; www.hakis.org.tr

 

 

 

FOTOĞRAFLAR