HABER 27  KASIM  2019

AY, IndustriALL Avrupa Güney Bölgesi Genel Başkan Yardımcısı olarak İcra Kurulu’na Katıldı

AY, IndustriALL Avrupa Sendikalar Konfederasyonu’nun Güney Bölgesi Genel Başkan Yardımcılığı görevini devir aldı.

Genel Başkanımız Rafi AY, sendikamızın üyesi olduğu IndustriALL Avrupa Sendikalar Konfederasyonu’nun  Güney Bölgesi Genel başkan yardımcılığı görevini İtalya’daki UİL sendikasından Kasım ayı itibariyle devir aldı.  Mayıs 2020’de gerçekleşecek Kongreye kadar 38 ülkede 7 milyon işçiyi temsil eden Industriall Avrupa Federasyonunun genel başkan yardımcılığı görevini yürütecek olan Ay Genel baskan yardimcisi olarak İcra Kurulu toplantısına katıldı.

Genel Başkanımız Rafi AY, diğer tüm bölgelerin başkan yardımcıları, IndustriAll Avrupa Genel Başkanı ve Genel Sekreteriyle bir araya gelerek toplantıya ve kongre çalışmalarına katkı sundu.

26-27 Kasım 2019 tarihlerinde Helsinki’de gerçekleşen toplantıya, IndustriALL Avrupa Başkanı Michael Vassiliadis, Genel Sekreteri Luc Triangle,  IndustriALL Avrupa yönetimi başta olmak üzere; IndustriALL Avrupa’nın örgütlü olduğu sektörlerin ülkemizdeki ve uluslararası üye sendikalarının başkanları katıldı. Toplantıya Genel Başkanımız Rafi AY ile beraber uzman yardımcımız Tilbe Gocuklu katıldı.

Toplantının ilk gününe Finlandiya Başbakanı Antti Rinne ve Finlandiya Çalışma Bakanı Timo Harakka iştirak ederek bu önemli toplantının kendi ülkelerinde gerçekleşmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek tüm İcra Kurulu Üyeleri’ne teşekkürlerini sundu. Finlandiya Başbakanı Antti Rinne ile Genel Başkanımız Rafi Ay, Türkiye ve mevcut gündemler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Toplantıda, 16-17 Mayıs 2019’da Brüksel’de gerçekleşen icra kurulunun değerlendirilmesi yapıldı. IndustriALL Avrupası üyesi sendikaların bölgesel ve küresel gelişmeleri ve sorunları ele alındı. Mayıs 2019’da Selanik’te  gerçekleştirilecek IndustriALL Avrupa Kongresi’nin hazırlıkları ve detayları paylaşıldı. Üye sendikalar, Adil Geçiş mekanizması, İdari ve Mali konular üzerine deneyim ve fikirlerini birbirleri ile paylaşarak toplantıya katkıda bulundu.

IndustriALL Avrupa İcra Kurulu Toplantısı, toplantı kararlarının rapor edilmesi ve genel bir değerlendirme yapılmasının ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLAR