HABER 27  KASIM  2019

ÖZ İPLİK İŞ Kısa Film Yarışmasında Ödül Aldı

Öz İplik İş Sendikası HAK-İŞ 8. Uluslararası Kısa Film Yarışmasında 'HÜLYA' isimli filmiyle ödül aldı.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 8’incisini gerçekleştirdiği Emek temalı Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödül Töreni 27 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleşti.

Emek temalı HAK-İŞ 8. Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda ödüle layık görülen eser sahipleri ödülleriyle buluştu. 119 ülkeden 4 bin 46 filmin başvuru yaptığı yarışmada 11 kategoride ödül verildi.

Basın Danışmanımız Didem Boztaş’ın  yönetmeni olduğu, ‘HÜLYA’ isimli film ilk 11’e girerek ‘En İyi Kadın Oyuncu’ kategorisinde ödül aldı. Didem Boztaş ve Hülya Cezveci’ye ödülü Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan  ile TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş tarafından takdim edildi. 

Film Yönetmeni ve Basın Danışmanımız Didem Boztaş, aldıkları ödül sonrasında yaptığı konuşmasında, “HAK-İŞ Kıs Film yolculuğunda Öz İplik İş Sendikası olarak aldığımız 3’üncü ödülümüz. Bunun gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Film’de hülyanın gerçek hikayesini izleyicilerle buluşturturduk. Aslında Hülya’nın hikayesinin arkasında güçlü bir kadın dayanışması var. Bu dayanışmanın içinde yer alan ve bu dayanışmayı gören gözlere sonsuz teşekkürler” açıklamalarında bulundu. Cezveci ise, “Bu ödülü aldığım için gerçekten çok mutluyum. Sendikamıza ve konfederasyonumuza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi. TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş konuşmasında çalışmanın önemine dikkat çekerek, “Sadece çalışmak yetmez ayrıca yetenek de gerekir. Çok güzel emekler verilmiş, çok güzel çalışmalar yapılmış. Bu çalışmaları ödülle taçlandırdığı için HAK-İŞ Konfederasyonumuza teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

Kadın emeğinin, kayıtlı çalışmanın, inancın, nasibin ve iyiliğin halkalar halinde yayılması sonucunda değişen bir hayatı anlatan filmde, kurgulanmayan bir gerçeklik söz konusu. Çünkü “Hülya” insan, kadın, anne, eş, abla, kardeş…

‘HÜLYA’ isimli kısa filmin linki:

https://www.youtube.com/watch?v=prTwtXBoGLk

FOTOĞRAFLAR