HABER 1  ARALIK  2019

Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Malatya Eğitimi Gerçekleşti

Sendikamızın düzenlemiş olduğu Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi, Genel Başkanımız Rafi AY’ın katılımıyla gerçekleşti.

30 Kasım-1 Aralık 2019 tarihlerinde Malatya’da düzenlenen eğitime, Genel Başkanımız Rafi Ay, Genel Başkan Yardımcımız İbrahim Yıldız, Malatya Şube Başkanımız Ali Ağ, Malatya Şube Sekreterimiz Oral Şentürk, Malatya Şube Yönetimimiz, Avukatımız Enes Zararsız, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu, Örgütlenme Uzmanımız Ferit Karadağ, Eğitim Uzmanlarımız, Malatya’da ve Urfa’da örgütlü olduğumuz işyerlerinden işyeri baştemsilcilerimiz, temsilcilerimiz ve kadın komitesi üyelerimiz katıldı.

Eğitimin açılışına katılan Genel Başkanımız Rafi AY, bir konuşma yaparak şu açıklamalarda bulundu: ‘’Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi diyoruz hem eğitimlerle hem de fiziki olarak hızlıca gelişmeyi sağlıyoruz. 2013 yılında sendikaların üye istatistikleri açıklandığında üye sayımız 17 bin iken bugün 33 bindeyiz. Yılbaşı itibariyle de 35 bini geçeceğiz. Diğer bölgelerde bu eğitim yapılmaya devam ediyor ve eğitimi alan arkadaşlarımız katkılarını oldukça hissediyor. Bu eğitimi alan tüm arkadaşlarımızın temsilcilik görevini layıkıyla yerine getireceğinden eminim. Dünya artık global bir dünya. İşverenler için üretim yapmaları konusunda hiçbir sınır yok; ama biz çalışanlar için sınırlar var. Biz bu sınırların içinde kalmak zorundayız. Bu nedenle elimizdeki varlığın kıymetini doğru bir şekilde bilmek ve yönetmek gerekir. Siz insanlara çalıştığı işyerinde sahip oldukları değerleri anlatacak ve onları temsilci olarak bilinçlendireceksiniz. Malatya endüstriyel gelişime açık bir bölge burada örgütlü olmak ve sendikal haklardan faydalanmak isteyen çok fazla emekçi var onlara destek olmak da bizlere düşüyor ’’

Avukatımız Enes Zararsız, “Sendikalar ve İş Kanunu” üzerine sunum yaparak baştemsilci ve temsilcilerimizi kanunlar açısından bilgilendirdi.

Uluslararası İlişkiler Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu Uluslararası Sendikal Hareket üzerine sunum yaparak sendikamızın uluslararası faaliyetleri hakkında bilgiler vererek sendikamızın üye olduğu uluslararası federasyonlar ve örgütlü işyerlerimizin üretim yaptığı markalar çerçevesinde yapılan çalışmaları aktardı.

Eğitim uzmanlarımız Baştemsilci ve Temsilcilerin Fabrikadaki Fonksiyonları, Sahip Olması Gereken Temel Beceriler, Ödev ve Sorumlulukları, İkna ve Müzakere, Şikayet Yönetimi ve Empatik Şikayet Karşılama, Temsilcilik ve Temsilcinin Beden Dili üzerine eğitimler vererek bir şikayet uygulama atölyesi gerçekleştirdi. Baştemsilci ve temsilcilerimiz, uygulama atölyesinde drama çalışması gerçekleştirerek sahada karşılaştıkları deneyimleri eğitimde katılımcılarla paylaştılar.

Eğitim, katılımcılarla gerçekleştirilen Temsilci Profilleme Çalışmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

FOTOĞRAFLAR