HABER 15  ARALIK  2019

Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi Düzce’de Gerçekleşti

Genel Başkanımız Rafi AY Düzce’de Düzenlenen Temsilcilik Eğitimi’nde Konuştu

Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi 14-15 Aralık 2019 tarihlerinde Düzce’de gerçekleşti. Eğitime, Genel Başkanımız Rafi Ay, Genel Başkan Yardımcımız Engin Doğan, Genel Sekreterimiz Samet Ceylan, Akyazı Şube Başkanımız Mustafa Doğan, Düzce İl Başkanımız Telat Örnek, Akyazı Şube Sekreterimiz Aydın Tellioğlu, Düzce İl Sekreterimiz Arife Akay, Akyazı ve Düzce Teşkilat Yönetimimiz, Avukatımız Enes Zararsız, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu, Eğitim Uzmanlarımız, Düzce ve Akyazı’da örgütlü olduğumuz işyerlerinden işyeri baş temsilcilerimiz, temsilcilerimiz ve kadın komitesi üyelerimiz katıldı.

14 Aralık’ta eğitim çalışmasının ilk gününe katılan Genel Başkanımız AY, bir açılış konuşması gerçekleştirerek konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu:

‘’Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi diyoruz çünkü üye sayımızın artmasıyla birlikte temsilci sayımız da artıyor, sendikamız günden güne büyüyor aynı zamanda gittikçe üye sayısı artan bir Kadın Komitesi yapımız var. Bizler hızla büyürken eğitimlerle teşkilatımızı güçlendirmemek düşünülemez. Bu eğitimlerin sürdürülebilmesini de hedefliyor ve önemsiyoruz. Sizlerden gelen taleplerle eğitimlerimiz devam edecek. Temsilcilik, sendikacılık gönüllülük ve fedakârlık işidir. Toplumsal bir iş yaptığımız için bu zorlu bir görev. Bizler sürekli alandayız, sahadayız. Fakat bu işi seviyoruz, insanlara gerçekten faydalı olmayı seviyoruz. İşletmeler canlı insan vücudu gibidir, yaşadıkları sürece problemleri hiç bitmez. Bize düşen rol, bu problemlerin ne kadarını ve nasıl çözebiliriz; bunun için emek vermektir. Bugün burada öğrendiklerimizi iş yerlerimize gittiğimizde arkadaşlarımızla paylaşmak da bizim görevimizdir. Doğru bildiğimiz yanlışların doğrularını öğreneceğiz, öğreteceğiz’’.

Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi’nde Avukatımız Enes Zararsız Sendikalar ve İş Kanunu üzerine sunum yaparak baştemsilci ve temsilcilerimizi kanunlar açısından bilgilendirdi.

Uluslararası İlişkiler Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu Uluslararası Sendikal Hareket üzerine sunum yaparak sendikamızın uluslararası faaliyetleri hakkında bilgiler vererek sendikamızın üye olduğu uluslararası federasyonlar ve örgütlü işyerlerimizin üretim yaptığı markalar çerçevesinde yapılan çalışmaları aktardı.

Eğitim uzmanlarımız Baştemsilci ve Temsilcilerin Fabrikadaki Fonksiyonları, Sahip Olması Gereken Temel Beceriler, Ödev ve Sorumlulukları, İkna ve Müzakere, Şikayet Yönetimi ve Empatik Şikayet Karşılama, Temsilcilik ve Temsilcinin Beden Dili üzerine eğitimler verdiler.

Eğitim, toplu fotoğraf çekimleri ve katılımcılar ile gerçekleştirilen Temsilci Profilleme Çalışması ile sona erdi.

FOTOĞRAFLAR