HABER 22  ARALIK  2019

Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Aksaray Eğitimi Gerçekleşti

Genel Başkanımız Rafi AY Aksaray’da Düzenlenen Temsilcilik Eğitimi’nde Konuştu

21-22 Aralık 2019 tarihlerinde düzenlenen eğitime, Genel Başkanımız Rafi Ay, Genel Sekreterimiz Samet Ceylan, Aksaray İl Başkanımız Celal Bozkıl, Aksaray İl Sekreterimiz Süleyman Baltacı, Eroğlu Giyim Aksaray İnsan Kaynakları Müdürü Gülem Özçelik, Avukatımız Enes Zararsız, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu, Eğitim Uzmanlarımız, Aksaray’da örgütlü olduğumuz Eroğlu Giyim sendika baştemsilcimiz, temsilcilerimiz, kadın komitesi üyelerimiz ve iş yeri temsilcileri katıldı.

21 Aralık’ta eğitim çalışmasının ilk gününe katılan Genel Başkanımız AY, bir açılış konuşması gerçekleştirerek konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu:

‘’Bizim hedefimiz Toplu İş Sözleşmeleri’nden yaralanamayan 1 milyon tekstil işçisi. 2013 yılında sendikaların üye istatistikleri açıklandığında üye sayımız 17 bin iken bugün 33 bindeyiz. Yılbaşı itibariyle de 35 bini geçeceğiz. Hızla ilerliyoruz. Temsilcilik, sendikacılık gönüllülük ve fedakârlık işidir. İşverenler donanımlı, bizler de temsilcilerimizi donatmak istiyoruz. Bu amaçla bu eğitim çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Bu zamana kadar bu eğitim çalışmalarından faydalanan tüm temsilcilerimiz eğitimin onlara ne kadar katkısı olduğunu dile getirdiler. Umuyoruz ki sizler de bu eğitimin size katkılarını görecek ve iş yerine gittiğinizde tüm arkadaşlarınızla paylaşacaksınız”.

Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi’nde Avukatımız Enes Zararsız Sendikalar ve İş Kanunu üzerine sunum yaparak baştemsilci ve temsilcilerimizi kanunlar açısından bilgilendirdi.

Uluslararası İlişkiler Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu Uluslararası Sendikal Hareket üzerine sunum yaparak sendikamızın uluslararası faaliyetleri hakkında bilgiler vererek sendikamızın üye olduğu uluslararası federasyonlar ve örgütlü işyerlerimizin üretim yaptığı markalar çerçevesinde yapılan çalışmaları aktardı.

Eğitim uzmanlarımız Baştemsilci ve Temsilcilerin Fabrikadaki Fonksiyonları, Sahip Olması Gereken Temel Beceriler, Ödev ve Sorumlulukları, İkna ve Müzakere, Şikayet Yönetimi ve Empatik Şikayet Karşılama, Temsilcilik ve Temsilcinin Beden Dili üzerine eğitimler vererek bir şikayet uygulama atölyesi gerçekleştirdi. Baştemsilci ve temsilcilerimiz, uygulama atölyesinde drama çalışması gerçekleştirerek sahada karşılaştıkları deneyimleri eğitimde katılımcılarla paylaştılar.

Eğitim çalışmalarının ardından, toplu fotoğraf çekimleri ve her bir katılımcı ile gerçekleştirilen Temsilci Profilleme Çalışması ile sona erdi.

FOTOĞRAFLAR