HABER 26  ARALIK  2019

HAK-İŞ Kültür Sanat Komitesi Kısa Film Yarışması Seçkileri İzleme Toplantısı Gerçekleşti

“Emeğe Saygı” temalı Uluslararası Kısa Film Yarışmasında dereceye giren eserlerin gösterimi yapıldı.

Konfederasyonumuz HAK-İŞ Kültür Sanat Komitesi tarafından  Kasım ayında gerçekleştirilen “Emeğe Saygı” temalı Uluslararası Kısa Film Yarışmasında ulusal, uluslararası ve sendikacı gözünden kategorilerinde dereceye giren eserlerin gösterimi yapıldı.

26 Aralık 2019 tarihinde HAK-İŞ Genel Merkezinde gerçekleşen toplantıya HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Kültür Sanat Komite Başkan ve Üyeleri,  sendikaların Basın Müşavirleri, basın birimi çalışanları katıldı. Toplantıya sendikamızdan ise Basın Danışmanımız Didem Boztaş katıldı.

Toplantının açılışında HAK-İŞ Kültür Sanat Komitesi Başkanı Birsen Çiçek Odabaşı bir selamlama konuşması yaptı.

HAK-İŞ Kültür Sanat Komitesi olarak beyaz perdenin önünde ya da arkasında olmaktansa içinde olmak ve emeğin sanat dünyasındaki karşılığını görmek amacıyla bir yolculuğa çıktıklarını belirten Odabaşı, “Ulusal ve uluslararası alanda on binlerce yönetmene ulaşan ve onları “emek” teması altında birleştiren, dünya genelinde marka olmuş bir yarışma düzenlemenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Odabaşı, konuşmasında 8 yıldır Emeğe Saygı teması ile gerçekleştirilen kısa film yarışması ile büyük başarılara imza attıklarını dile getirerek, katkı ve destekleri için Konfederasyonumuz HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’a ve HAK-İŞ Yönetimine, yarışma ekibine ve amatör bir ruhla kamerayı sırtlanan ve emek eksenli bakış açısını beyaz perdeye yansıtan HAK-İŞ’e bağlı sendikaların Kültür Sanat Komitelerine ve basın müşavirlerine de teşekkür etti.

Toplantıda dereceye giren filmleri izlendi ve değerlendirme kriterleri konuşuldu.  Sendikamız Öz İplik İş’te, Emeğe Saygı” temalı 8. Uluslararası Kısa Film Yarışmasında “HÜLYA” isimli film ile ödüle layık görülmüştü.

https://www.youtube.com/watch?v=prTwtXBoGLk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTOĞRAFLAR