HABER 5  OCAK  2020

“Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi’ Bursa’da Gerçekleşti

Genel Başkanımız Rafi AY, Sendikamızın düzenlemiş olduğu Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi’ne katıldı.

04-05 Ocak 2020 tarihlerinde Bursa’da düzenlenen eğitime, Genel Başkanımız Rafi Ay, Genel Başkan Yardımcımız İbrahim Yıldız, Genel Sekreterimiz Samet Ceylan, Bursa İl Başkanımız Ekrem Saraçoğlu, Örgütlenme Uzmanımız Serkan Açıcı, Avukatımız Enes Zararsız, Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu, Eğitim Uzmanlarımız, Bursa’da örgütlü olduğumuz işyerlerindeki baş temsilcilerimiz ve  temsilcilerimiz katıldı.

Eğitim çalışmasının ilk gününe katılan Genel Başkanımız AY, bir açılış konuşması gerçekleştirerek konuşmasında şu açıklamalarda bulundu:

‘’Gelişen Sendika Gelişen Temsilci Eğitimi diyoruz hem eğitimlerle hem de fiziki olarak hızlıca gelişmeyi sağlıyoruz. Teşkilatımızda temsilcilik eğitimleri yapılmaya devam ediyor ve eğitimi alan arkadaşlarımız katkılarını oldukça hissediyor. Bu eğitimi alan tüm arkadaşlarımızın temsilcilik görevini layıkıyla yerine getireceğinden eminim”.

Genel Başkanımız Rafi AY, konuşmasında sendikamızın gündeme ilişkin yaptığı demeçler hakkında da bilgiler vererek, eğitim faaliyetimiz için başarılar diledi.

Eğitimde,  Avukatımız Enes Zararsız Sendikalar ve İş Kanunu üzerine sunum yaparak baş temsilci ve temsilcilerimizi kanunlar açısından bilgilendirdi.

Uluslararası İlişkiler Uzman Yardımcımız Tilbe Gocuklu Uluslararası Sendikal Hareket üzerine sunum yaparak sendikamızın uluslararası faaliyetleri hakkında bilgiler vererek sendikamızın üye olduğu uluslararası federasyonlar ve örgütlü işyerlerimizin üretim yaptığı markalar çerçevesinde yapılan çalışmaları aktardı.

Eğitim uzmanlarımız Baştemsilci ve Temsilcilerin Fabrikadaki Fonksiyonları, Sahip Olması Gereken Temel Beceriler, Ödev ve Sorumlulukları, İkna ve Müzakere, Şikâyet Yönetimi ve Empatik Şikayet Karşılama, Temsilcilik ve Temsilcinin Beden Dili üzerine eğitimler vererek bir şikayet uygulama atölyesi gerçekleştirdi. Baştemsilci ve temsilcilerimiz, uygulama atölyesinde drama çalışması gerçekleştirerek sahada karşılaştıkları deneyimleri eğitimde katılımcılarla paylaştılar.

Eğitim çalışmaları toplu fotoğraf çekimlerinin ardından son buldu.

FOTOĞRAFLAR